کد خبر: 93538
A

منابع خبری، امروز (سه‌شنبه) گزارش دادند که اولین هیأت رسمی امارات‌ وارد اسرائیل شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ منابع خبری، امروز (سه‌شنبه) گزارش دادند که اولین هیأت رسمی امارات‌ وارد فلسطین اشغالی شده است.

 پیشتر مقامات اماراتی اعلام کرده بودند که هیأت اماراتی را «حمید عبید الطایر» وزیر مشاور امارات در امور دارایی و «عبدالله بن طوق المری»‌ وزیر اقتصاد این کشور ریاست خواهد کرد.

از طرفی دیگر،‌ منابع خبری گزارش داده بودند که «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا و «آوی برکویتز» نماینده ویژه آمریکا در امور غرب آسیا در این دیدار حضور خواهند داشت.

مقامات صهیونیست در ارتباط با این سفر خبر دادند که این دیدار به مدت پنج ساعت به طول خواهد انجامید.

منابع خبری گزارش دادند که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای استقبال از هیأت اماراتی در فروگاه حاضر شده است.

شبکه «الجزیره» نیز در ارتباط با این سفر گزارش داد که دو طرف در این دیدار، چندین توافق امضا خواهند کرد که مهم‌ترین آن امضای توافق لغو روادید خواهد بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این ارتباط ضمن اعلام اینکه سفر‌های دیگری میان دو طرف صورت خواهد گرفت، اعلام کرد که امروز روادید میان طرفین لغو خواهد شد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که دو طرف در این دیدار چهار توافق امضا خواهند کرد.

وزیر مشاور امارات در امور دارایی نیز در ارتباط با توافق‌هایی که میان دو طرف امضا خواهد شد، گفت: «همکاری اقتصادی با اسرائیل به‌صورت ملموس محقق خواهد شد».

تحولات صورت گرفته میان دو طرف پس از آن است که در تاریخ پانزدهم سپتامبر گذشته رژیم صهیونیستی و امارات با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا عادی‌سازی کامل روابط خود را اعلام کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر