کد خبر: 94164
A

رسانه‌ها و شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا را فاسد دانست و خواستار لغو قانونی شد که تارنماها و پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را از مسوولیت محتواهایی که در آن‌ها توسط کاربران و اشخاص ثالث منتشر می‌شود، مصون می‌دارد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا چهارشنبه‌شب در پیامی توییتری اذعان داشت که در ایالات متحده نه تنها آزادی مطبوعات وجود ندارد، بلکه خبررسانی مورد سرکوب واقع می‌شود و فقط اخبار کذب وجود دارند.او همچنین رسانه‌ها و شرکت‌های بزرگ فناوری در آمریکا را فاسد دانست و خواستار لغو قانونی شد که تارنماها و پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی را از مسوولیت محتواهایی که در آن‌ها توسط کاربران و اشخاص ثالث منتشر می‌شود، مصون می‌دارد.

ترامپ در پیام خود نوشت: ایالات متحده آمریکا آزادی مطبوعات ندارد، ما سرکوب اخبار را دارد، یا فقط اخبار کذب داریم. در دو هفته گذشته درباره اینکه رسانه‌های ما و اکنون هم شرکت‌های بزرگ فناوری چقدر فاسد هستند، چیزهای بسیاری فهمیده‌ایم. تبصره 230 را لغو کنید!

رییس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش از آن نیز از توییتر انتقاد کرده بود که اجازه نمی‌دهد هیچ خبری درباره آنچه او "فساد بایدن" می‌داند، در بستر این شبکه اجتماعی منتشر شود.

یکی از رسانه‌های محافظه‌کار آمریکایی اخیرا با ادعای دستیابی به لپ‌تاپ «هانتر» پسر «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات آمریکا برای ریاست جمهوری، مطالب بسیاری علیه آن دو مطرح کرده که در آستانه انتخابات سوم نوامبر (13 آبان‌ماه) دستاویزی برای ترامپ جهت حمله به رقیب خود شده است.

شبکه اجتماعی توییتر در برخی موارد مربوط به این اتهام‌ها مانند مواردی که پیشتر در ارتباط با کرونا روی داده بود، اقدام به حذف توییت ترامپ و اطرافیان او کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر