کد خبر: 94670
A

روزنامه واشنگتن پست از توصیه نزدیکان رئیس‌جمهوری آمریکا به وی برای آمادگی شکست در انتخابات خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که نزدیکان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به او توصیه کرده‌اند که برای احتمال شکست در انتخابات آماده شود‌، اگرچه در حال حاضر نطق سنتی اعتراف به شکست آماده نشده است.

 

به گزارش این روزنامه‌، منابع آگاه عنوان کردند که مشاوران ترامپ طی دو روز گذشته با وی در مورد احتمال باخت وی در انتخابات و حرکات احتمالی در صورت وقوع عملی شکست گفت‌و‌گو کرده‌اند.

 

واشنگتن پست احتمال داد که ترامپ در صورت شکست، آن را به روش سنتی نخواهد پذیرفت، زیرا یکی از کارکنان کارزار انتخاباتی وی اظهار داشت که موضوع آماده‌سازی سخنرانی در این زمینه مطرح نشده است.

 

این روزنامه در ادامه افزود: «طبق این گزارش آن‌ها احتمال می‌دهند که ترامپ حتی در صورت شکست، ادعای بی‌اساس خود را مبنی بر سرقت پیروزی  انتخابات، ادامه دهد.»

 

طبق اطلاعات واشنگتن پست، اطراف ترامپ در حال حاضر به دو اردوگاه تقسیم شده است، زیرا اعضای خانواده وی معتقدند که او هنوز هم می‌تواند برنده شود و باید همچنان برای پیروزی تلاش کند.

 

اعضای اردوگاه بزرگ‌تر که شامل گروهی از مشاوران رئیس‌جمهور و رهبران حزب جمهوری‌خواه است، از شکست در انتخابات اطمینان دارند.

 

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هنوز به طور قطعی مشخص نشده است، اما آمارهای موجود حاکی از آن است که جو بایدن، نامزد دموکرات‌، در آستانه کسب ۲۷۰ رای الکترال است که ورود وی به کاخ سفید را تضمین می‌کند.

 

منبع: ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر