کد خبر: 94884
A

دو منبع به پایگاه خبری آکسیوس گفته‌اند ترامپ به مشاورانش گفته به نامزد شدن دوباره برای انتخابات ریاست‌جمهوری فکر می‌کند. آکسیوس نوشته این آشکارترین علامتی است که نشان می‌دهد دونالد ترامپ می‌داند انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری را به «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات واگذار کرده است. مشاوران آن دسته از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه که احتمال حضورشان در انتخابات ۲۰۲۴ مطرح است به آنها گفته‌اند که حضور ترامپ در آن انتخابات هراس‌آور بود چون او میلیون‌ها رأی در میان مردم دارد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا در محافل خصوصی به مشاورانش گفته به نامزد شدن برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ فکر می‌کند.

دو منبع به پایگاه خبری آکسیوس گفته‌اند ترامپ به مشاورانش گفته به نامزد شدن دوباره برای انتخابات ریاست‌جمهوری فکر می‌کند.

آکسیوس نوشته این آشکارترین علامتی است که نشان می‌دهد دونالد ترامپ می‌داند انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری را به «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات واگذار کرده است.

مشاوران آن دسته از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه که احتمال حضورشان در انتخابات ۲۰۲۴ مطرح است به آنها گفته‌اند که حضور ترامپ در آن انتخابات هراس‌آور بود چون او میلیون‌ها رأی در میان مردم دارد.

ترامپ تا به حال از پذیرش نتیجه انتخابات سال جاری امتناع کرده و امروز سی‌ان‌ان گزارش داد او از امضای سندی که روند انتقال قدرت به جو بایدن را آغاز می‌کند خودداری کرده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآورد آسوشیتدپرس تا این لحظه حاکی است «جو بایدن» ۲۹۰ رأی الکترال و ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال کسب کرده‌اند.

برخی رسانه‌های دیگر مانند «سی‌ان‌ان» هنوز ۱۱ رأی الکترال ایالت «آریزونا» را به بایدن اختصاص نداده‌اند و بر همین اساس آرای الکترال بایدن را ۲۷۹ رأی اعلام کرده‌اند.

آسوشیتدپرس هنوز برآورد نهایی خود از پیروز انتخابات در ایالت‌های «جورجیا» (۱۶ رأی الکترال)، «کارولینای شمالی» (۱۵ رأی الکترال) و «آلاسکا» (۳ رأی الکترال) را اعلام نکرده است.

در ایالت جورجیا بر اساس شمارش ۹۹ درصد آرا، جو بایدن با ۰.۲ درصد اختلاف از ترامپ پیش افتاده است. در ایالت کارولینای شمالی با شمارش ۹۹ درصد آرا ترامپ تقریباً ۱.۵ درصد از بایدن پیشی گرفته است. در آلاسکا هم ۵۸ درصد آرا شمارش شده و نتیجه با ۶۲.۳% در برابر ۳۳.۶% به نفع دونالد ترامپ است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر