کد خبر: 102720
A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به حضور تعداد زیادی امدادگر از استانهای همجوار در راستای خدمات رسانی به مردم زلزله زده سی سخت گفت: احتمال شیوع ویروس کرونا در شهرستان دنا بخصوص سی‌سخت بسیار زیاد است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ پرویز یزدان پناه روز سه شنبه در گفت وگویی اظهارداشت: با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در بعضی از شهرهای کشور نیاز است نیروهای خدمات رسان در شهر سی سخت نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از شیوع دوباره ویروس کرونا می طلبد مردم کمک های خود به مردم زلزله زده سی سخت را بصورت نقدی به حساب سازمانهای مورد اعتماد واریز کنند.

یزدانپناه تصریح کرد: مردم سی سخت باید از حضور در هر گونه تجمع به جد پرهیز کنند.

وی افزود: هم اکنون ۱۲۶ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری که از این تعداد ۴۲ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد:از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۲۴ هزارو ۶۹۴ بیمار بهبود یافته است.

یزدانپناه عنوان کرد: از یکهزارو ۱۱۷ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران است.

وی ابراز داشت: بی احتیاطی و سهل انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به وضعیت هشدار دهنده و قرمز در کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه افزایش تردد و تجمع در برخی صنوف، ادارات و بانک‌ها نگران کننده بوده و نیاز به مراقبت و احتیاط بیشتری دارد.

وضعیت قرمز استان خوزستان در روز های اخیر و همجواری با کهگیلویه و بویراحمد موجب نگرانی مردم و مسئولان شده است.

هم اکنون سه شهرستان بویراحمد، کهگیلویه و گچساران در شرایط نارنجی کرونایی قرار دارند.

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۴۴۰ نفر اعلام شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر