کد خبر: 116414
A

معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون ۹ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان شناسایی شده‌اند که توسط اکیپ درمانی در بیمارستان بعثت بستری و تحت درمان قرار گرفته اند.

به گزارش دیده بان ایران؛ صدیق جدید الاسلامی با اشاره به علایم بیماری قارچ سیاه اظهار کرد: تب، سرفه، درد قفسه سینه و تنگی نفس از جمله این نشانه‌ها است و می‌تواند به صورت تاول یا زخم و ضایعات پوستی ظاهر شود و ناحیه آلوده را سیاه کند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹ بیمار میتلا به قارچ سیاه در استان شناسایی شده اند اضافه کرد: این تعداد توسط اکیپ درمانی در بیمارستان بعثت بستری و تحت درمان قرار گرفته اند.

این مقام مسئول در ادامه از تکمیل ظرفیت تخت‌های بیماران مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: با افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا ظرفیت تخت‌های ویژه در بیمارستان‌های استان در حال تکمیل و پر شدن است.

دکتر جدیدالاسلامی افزود: متاسفانه در حال حاضر روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در استان افزوده می‌شود که رقم بسیار بالایی است و در صورت کند نشدن شیب بیماری باید برای بستری شدن بیماران تمهیداتی اندیشیده شود./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر