کد خبر: 121543
A

رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت عرضه دخانیات در تمام دانشگاه‌ها با همکاری دادستان کل کشور اجرا می‌شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران: رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت عرضه دخانیات در تمام دانشگاه‌ها با همکاری دادستان کل کشور اجرا می‌شود.

بهزاد ولی زاده رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به ممنوعیت عرضه دخانیات با همکاری دادستان کل کشور اظهار کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه انواع محصولات دخانی با همکاری دادستان کل کشور و برخی از دستگاه های ذی ربط به صورت جدی اعمال می شود.

او ادامه داد: عرضه دخانیات و حتی قلیان در تمامی اماکن ممنوع بوده و با گزارش های مردمی و نظارت دانشگاه های علوم پزشکی متخلفان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. یکی از برنامه های مهم اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت راه اندازی شهرها و ‌روستاهای بدون دخانیات است که در این طرح ۶۳ دانشگاه علوم پزشکی مشارکت دارند و یک شهر یا رو ستای بدون دخانیات را براساس شاخص های از قبل تعیین شده معرفی می کنند . وزارت بهداشت در جهت اجرای این طرح دستورالعمل های لازم را تدوین کرده است.

رییس اداره کنترل دخانیات وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ممنوعیت عرضه قلیان در تمام دانشگاه های کشور رصد می شود و در این میان ۱۷ دانشگاه به طور کامل عرضه قلیان در آن ممنوع شده است و دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان الگو معرفی شده است. در حال حاضر ممنوعیت استعمال دخانیات در تمام دانشگاه ها و حتی در فاصله ۱۰۰متری از مکان دانشگاه ها اجرا می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر