کد خبر: 126167
A

یورونیوز نوشت؛ محققان در آمریکا می‌گویند نزدیک به ۲۰ گوزن دم‌سفید در نیویورک را شناسایی کرده‌اند که در زمستان امسال به اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، مبتلا شده‌اند. به گفته پژوهشگران در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، این گوزن‌ها در پارک استاتن آیلند نیویورک حضور داشته‌اند و در فاصله زمانی دسامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ به سویه اومیکرون کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محققان در آمریکا می‌گویند نزدیک به ۲۰ گوزن دم‌سفید در نیویورک را شناسایی کرده‌اند که در زمستان امسال به اومیکرون، سویه جدید ویروس کرونا، مبتلا شده‌اند.

به گفته پژوهشگران در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، این گوزن‌ها در پارک استاتن آیلند نیویورک حضور داشته‌اند و در فاصله زمانی دسامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ به سویه اومیکرون کرونا مبتلا شده‌اند.

محققان تخمین می‌زنند که شیوع این ویروس در میان گوزن‌های آمریکایی گسترده‌تر باشد و ابراز نگرانی‌ کرده‌اند که این ابتلا به پدیده‌ای فراگیر در میان این حیوانات تبدیل شود. گوزن‌های دم‌سفید به صورت جمعی زندگی می‌کنند و به راحتی می توانند ویروس را از طریق بزاق یا مدفوع خود به یکدیگر منتقل کنند. همچنین بیم این می‌رود که گله گوزن‌های مبتلا با گله‌های دیگر برخورد داشته باشند و ویروس را به آنان انتقال دهند.

پیش از این در آمریکا ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها، موش‌ها، راسو، خوک‌ها و خرگوش‌ها شناسایی شده بود، با این حال گوزن دم‌سفید توجه بیشتری را برانگیخته است چرا که آن‌ها علاوه بر آسیب‌پذیر بودن در برابر بیماری، در ایالات متحده به وفور یافت می شوند و در نزدیکی انسان‌ها زندگی می‌کنند.

گوزن دم‌سفید در اکثر ایالت‌های آمریکا وجود دارد و پنسیلوانیا به تنهایی حدود ۱.۵ میلیون از این گونه را در خود جای داده است. تخمین زده می‌شود که ایالات متحده در مجموع حدود ۳۰ میلیون راس گوزن دم‌سفید داشته باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر