کد خبر: 142241
A

اولین واکسن استنشاقی کرونا

استفاده از اولین واکسن استنشاقی کرونا در چین آغاز شده؛ واکنسی که از طریق دهان و با استفاده از ظرفی شبیه به فنجان قهوه با دهانه‌ای کوتاه استنشاق می‌شود.

اولین واکسن استنشاقی کرونا

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ چین نوع جدیدی از واکسن کرونا را برای اولین بار معرفی کرد که به جای تزریق، استنشاق می‌شود. تنظیم‌کننده‌های چینی واکسن تولید شده توسط شرکت داروسازی CanSino Biologics را برای استفاده به عنوان تقویت‌کننده در شهریور تایید کرده بودند و اکنون استفاده از آن شروع شده است.

استفاده از اولین واکسن استنشاقی کرونا در چین آغاز شده؛ واکنسی که از طریق دهان و با استفاده از ظرفی شبیه به فنجان قهوه با دهانه‌ای کوتاه استنشاق می‌شود.

دکتر «ژائو هوی»، افسر ارشد پزشکی بیمارستان خانوادگی پودانگ شانگهای به رویترز گفت:«اولین خط دفاعی بدن ما غشای مخاطی سیستم تنفسی است، ما می‌خواهیم آن را به‌طور مستقیم برای بهبود ایمنی تحریک کنیم و این کار با استفاده از واکسن استنشاقی انجام می‌شود.»

بیمارستان او از جمله مکان‌هایی است که در کنار واکسن‌های تزریقی، واکسن جدید کرونا نیز در آن تجویز می‌شود.

واکسن استنشاقی کرونا باعث افزایش نرخ واکسیناسیون می‌شود

«اروین لو»، افسر ارشد پزشکی St Vincents Health استرالیا نیز گفته که ظهور واکسن‌های استنشاقی نه تنها به دلیل پتانسیل آن‌ها برای محافظت در برابر عفونت بسیار مهم است، بلکه می‌تواند تردیدها در مورد واکسن را کاهش دهد.

او گفت:«افراد زیادی وجود دارند که به دلیل ترس از سوزن، نسبت به استفاده از واکسن مقاومت می‌کنند. هرچند ممکن است آن‌ها چنین چیزی را بیان نکنند، اما این موضوع همیشه در ذهن آن‌ها وجود دارد.»

افزایش نرخ واکسیناسیون برای چین حیاتی است، زیرا این کشور به سیاست «اعمال قانون سفت و سخت» درباره کووید-19 پایبند است و هدف آن حذف کامل شیوع ویروس در جامعه است. همچنین استفاده از واکسن استنشاقی کرونا در حالی آغاز شده که چین یک بار دیگر شهر ووهان را به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه کرده است.

بر اساس داده‌های رسمی دولت چین، بیش از 90 درصد مردم این کشور واکسینه شده‌اند. چین به واکسن‌های غیرفعال تولید داخل متکی است و هنوز نسخه‌ای از واکسن mRNA را وارد یا معرفی نکرده. واکسن استنشاقی یک نسخه هواپخش از یک واکسن غیرفعال محسوب می‌شود.

منبع: دیجیاتو

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر