کد خبر: 74180
A
حسین انزابیان عضو انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران:

حسین انزابیان عضو انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران: مشکلات همیشه بوده، هست و چاره‌ای نداریم جز آن‌که آن‌ها را حل کنیم. در حال حاضر بخشی از چالش‌های ما به عنوان تولیدکننده همان مشکلات مربوط به تحریم و شرایط سخت اقتصادی است که شامل حال همه می‌شود ولی بخش دیگر چالش‌ها به محدودیت‌هایی برمی‌گردد که اسمش را تحریم‌های داخلی گذاشته‌ام.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ ستاد خبری همایش و نمایشگاه ایران‌کازمتیکا (فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته) حسین انزابیان، مدیرعامل شرکت صابون‌سازی پیروز تغییرات زیاد قوانین و بخش‌نامه‌هایی که وزارت بهداشت صمت و موسسه استاندارد و افزایش و تعدد پروانه‌های ساخت را موانعی بر سر راه تولیدکننده دانست و گفت: «کار واردکننده راحت‌تر از ماست، برای یک محصول مجوز می‌گیرد و آن‌را به بازار می‌فرستد، ما قبلا یک پروانه ساخت برای یک نوع صابون می‌گرفتیم و آن‌را با عصاره‌‌های مختلف تولید می‌کردیم ولی حالا باید برای هر عصاره و رایحه مدرک سه برگی پر کنیم و پروانه جداگانه بگیریم. در همین شرایط هزینه‌های آزمون محصولات چندبرابر شده و از ۷۰۰-۸۰۰ هزار تومان به ۲۲۰۰۰۰۰ تومان رسیده است که برای ۳۰-۴۰ محصول بار مالی زیادی را به تولیدکننده وارد می‌کند.»

انزابیان ابراز امیدواری کرد ایران‌کازمتیکا فرصتی برای معرفی و شناساندن بیشتر محصولات داخلی باشد و حضور مسئولان در نمایشگاه ایران‌کازمتیکا امکان گفتگو و تعامل ایجاد کند تا مسیر تولید در شرایط سخت تحریمی هموارتر شود.

همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌کازمتیکا (فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده، سلولزی و صنایع وابسته) از ۳ تا ۵ دی‌ماه ۱۳۹۸ با ریاست دکتر محمدرضا شانه‌ساز و دبیری دکتر عبدالعظیم بهفر در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر