کد خبر: 80454
A

دانشمندان کالج سلطنتی لندن اعلام کردند با آزمایش موفقیت آمیز واکسن "کروناویروس" جدید روی موش‌ها، به زودی آن را روی انسان آزمایش خواهند کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران و به نقل از دیلی پست، دانشمندان کالج سلطنتی لندن پس از آزمایش موفق واکسن کروناویروس جدید بر روی موش‌ها به آزمایش آن روی انسان‌ها نزدیک شده‌اند.

 

این محققان به سرپرستی دکتر "رابین شاتوک" گفتند که آنها با موفقیت این واکسن را در موش‌ها آزمایش کرده و جواب گرفته‌اند. آنها امیدوارند که بتوانند این واکسن را تا ماه ژوئن برای آزمایش‌های انسانی آماده کنند.

 

اما در صورت موفقیت در آزمایش انسانی نیز بعید است که این واکسن حداقل تا سال آینده در دسترس بیماران قرار گیرد.

 

دکتر "پل مک‌کی" از محققان این پژوهش گفت: ما یک ماه بعد از تزریق واکسن به موش‌ها، نتیجه گرفتیم و دریافتیم که این واکسن خوب عمل می‌کند، واقعاً خوب.

 

اکنون این تیم در حال کار با دانشمندانی در پاریس برای تعیین اثر واکسن در میمون‌ها است.

 

دکتر "مک‌کی" گفت که آنها برای انجام کارآزمایی بالینی انسانی از شورای تحقیقات پزشکی بودجه بیشتری درخواست کرده‌اند.

 

وی گفت: اگر بودجه آزمایشات بالینی انسان را بدست آوریم، آن را تا ماه ژوئن روی انسان آزمایش خواهیم کرد. اگر دانشمندان انگلیسی بتوانند واکسنی بسازند و دولت از آن حمایت کند، عالی خواهد بود.

 

هنوز هیچ گونه واکسنی برای این ویروس جدید ساخته نشده است و این اولین موردی است که بارقه‌های امید را زنده کرده است.

 

در حال حاضر متخصصان از هر کسی که علائمی نظیر تب یا سرفه خشک و مداوم دارد، می‌خواهند تا به مدت هفت روز خودش را در خانه قرنطینه کند تا روند شیوع بیماری کاهش یا.

 

رخی از مردم از این رویکرد انتقاد کرده‌اند و می‌گویند دولت‌ها به اندازه کافی برای مقابله با شیوع این بیماری کار نمی‌کنند.

 

سایر کشورهای اروپایی نیز که به شدت به این ویروس مبتلا شده‌اند، اقدامات جدی‌تری برای محدود کردن رفت و آمد مردم برای کاهش خطر انتقال در جامعه انجام داده‌اند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر