کد خبر: 86209
A

بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) که یکی از مجهزترین مراکز درمانی - آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است دوباره به مرکز ویژه درمان بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافت.

به گزارش دیده بان ایران؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از معاون درمان این دانشگاه گزارش داد: با کاهش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) در خرداد ماه امسال این بیمارستان از پوشش درمان اختصاصی کرونا خارج شده بود اما با افزایش تعداد مبتلایان در هفته‌های اخیر دوباره به بیماران کرونایی اختصاص یافت.

دکتر شاپور بدیعی افزود: بیمارستان شریعتی مشهد نیز کماکان برای بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: این در حالی است که همزمان با موج دوم شیوع کرونا ۵۰ درصد از ظرفیت تمامی بیمارستان‌های مشهد به بیماران کرونایی اختصاص یافته است، به طوریکه همه بیمارستان‌ها باید نیمی از ظرفیت خود را به بیماران کرونایی اختصاص دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای حضور مستمر پرستاران و کادر پزشکی در بخش‌های کرونایی و غیر کرونایی انجام شده و تلاش می‌شود با تمام توان به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا در روند ارائه خدمات به بیماران کرونایی و غیر کرونایی خللی وارد نشود.
وی افزود: بهترین راهکار پیشگیری از بیماری کرونا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی است.

هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر خدمت‌رسانی به شهرستان مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را نیز زیرپوشش دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۰ هزار و ۸۱۷ تن را در کشور گرفته است.

همچنین تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و ۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر