کد خبر: 87417
A

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که انجام تست‌های سرولوژی فقط مواجهه افراد با ویروس را در گذشته نشان می‌دهد گفت: تست‌های سرولوژی وضعیت فعلی افراد را مشخص نمی‌کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیما سادات لاری با بیان این‌که انجام تست‌های سرولوژی فقط مواجهه افراد با ویروس را در گذشته نشان می‌دهد گفت: انجام تست‌های سرولوژی ملاک قطعی ابتلا به کووید 19 نیست. تنها راه تشخیص قطعی در حال حاضر افراد، استفاده از تست‌های PCR است.

وی تصریح کرد: از تست‌های سرولوژی برای تحقیقات اپیدمیولوژیک استفاده می‌شود. بخش زیادی از افراد مبتلا، علائمی از بیماری ندارند و در نتیجه مراجعه‌ای هم نداشته و تست هم نمی‌دهند و با استراحت در منزل بهبود پیدا می‌کنند. اگر از این افراد تست سرولوژی گرفته شود، تقریباً مشخص می‌شود که فرد در گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده و حالا بهبود پیدا کرده است بنابراین تنها راه تشخیص قطعی ویروس کرونا در شرایط فعلی افراد، انجام تست PCR است و تست‌های سرولوژی وضعیت فعلی افراد را مشخص نمی‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: آنچه از مردم می‌خواهیم، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شست‌وشوی دست‌ها و پرهیز از حضور در مراسم عزا و عروسی و تجمع‌هاست.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر