کد خبر: 93575
A

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز، سه‌شنبه اعلام کرد، مقامات امارات رسما درخواست افتتاح سفارت خود در اسرائیل را مطرح کردند. همچنین مقامات دو طرف امروز چهار توافقنامه همکاری را در فرودگاه بن‌گوریون در تل‌آویو امضا کردند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از سایت خبرگزاری النشره، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نماینده وزارت خارجه امارات درخواست رسمی را به گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درخصوص افتتاح سفارت امارات در تل‌آویو تقدیم کرد.

امارات و اسرائیل

نماینده وزارت خارجه امارات در این درخواست رسمی اعلام کرد: "چقدر گواراست صلحی که درهای همکاری و خیر و برکت را به روی ساکنان منطقه باز خواهد کرد و بیایید روی تقوا و خوبی که خداوند سفارش فرموده همکاری کنیم".

تقدیم این درخواست رسمی در حاشیه اولین سفر هیئت دولتی امارات به سرزمین‌های اشغالی در مراسم ضیافت ناهار صورت گرفت که شاهد امضای چهار توافقنامه همکاری بود.

همچنین روسیا الیوم گزارش اداد، عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات در پیامی شخصی به اشکنازی خواستار افتتاح دو سفارتخانه در تل‌آویو و ابوظبی در نزدیک‌ترین زمان ممکن شد.

عبدالله بن زاید در این پیام آورده است: تمام تلاش خود را برای تقویت همکاری بین دو طرف به کار می‌گیرم و من اطمینان کامل به حمایت مطلق شما برای افتتاح دو سفارتخانه در تل‌آویو و ابوظبی دارم.

امارات و رژیم صهیونیستی توافقات دو جانبه در زمینه پروازهای هوایی، لغو روادید، حمایت از سرمایه‌گذاری و همکاری در زمینه علوم و تکنولوژی امضا کردند.

این توافقنامه‌ها را از طرف رژیم صهیونیستی یسرائیل کاتس وزیر دارایی، مری رگیو، وزیر حمل و نقل، یزهار شای وزیر علوم تکنولوژی و شلومو مور-یوسف، مدیرکل سازمان جمعیت امضا کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر