کد خبر: 100250
A

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره ابلاغ مصوبات مجلس از سوی رئیس‌جمهور گفت: در سه مورد آقای روحانی قوانین را ابلاغ کرده بودند که متأسفانه در روزنامه رسمی منتشر نشده بود.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز(چهارشنبه ۱ بهمن) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزرای دولت با طرح معیشتی مجلس به دلیل اینکه منابع آن را پایدار نمی‌دانستند مخالف بودند اما زمانی که به تائید شورای نگهبان رسید و تبدیل به قانون شد، بخش اقتصادی دولت در حال تهیه منابع این طرح بودند و توافقی بین رئیس جمهور و رئیس مجلس صورت گرفته بود. دولت در واقع دنبال اجرای این قانون بود.

امیری گفت: وقتی قانون اقدام راهبردی لغو تحریم ها نهایی شد، دولت آئین نامه اجرایی آن را در دو جلسه به بحث و بررسی گذاشت و در نهایت این آئین نامه تائید شد. وقتی که دولت می‌خواهد برای یک قانون آئین نامه اجرایی تهیه و ابلاغ کند به معنی این است که دولت می‌خواهد آن قانون را اجرا کند.

وی افزود: یکی از مهمترین عناصری که برای موارد ارسال به قوه قضائیه ضرورت دارد عنصر قانونی، معنوی و مادی است. وقتی عملی فاقد این سه عنصر باشد در دادگستری قابل طرح نیست. امیدوارم کمیسیون قضائی مجلس که بخش حقوقی مجلس است و کسانی که در این کمیسیون هستند و با امور حقوقی سر و کار دارند استدلال های دولت را مورد عنایت قرار دهند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: در سه مورد هم آقای روحانی قوانین را ابلاغ کرده بودند که متأسفانه در روزنامه رسمی منتشر نشده بود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر