کد خبر: 100929
A

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مطالبه گری در کشور ایران که دارای فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است را نقطه ای مثبت دانست که از شاخصه های یک کشور توسعه یافته و پیشرفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ احمد امیرآبادی فراهانی در جمع کارگروه تخصصی دانشجویی طی سخنانی مطالبه گری در کنار کسب علم امری ضروری برای دانشجو بر شمرد و اظهارداشت: دانشجویان لازم است علاوه بر اهتمام به کسب علم و افزایش توان علنی خود و کشور به موضوع مطالبه گری و گفتمان سازی هم توجه داشته باشند.

وی توجه به مباحث صنفی و تلاش برای رفع مشکلات قشر دانشجویی را از دیگر موضوعات مهم دانست و توضیح داد: برای ما مهم است که دانشجوی جوان انقلابی نسبت به موضوعات بی تفاوت نباشد و ما نمایندگان هم وظیفه خود می دانیم تا حمایت های لازم را در این زمینه داشته باشیم.

نماینده مردم قم مطالبه گری از مسئولان و بخصوص نمایندگان را برای کشور و جامعه مفید و موثر ارزیابی و تاکید کرد: این نظام با خون هزاران شهید به ثمر نشسته و ما هرچه تلاش کنیم نظامی بهتر از این نمی توانیم بدست آوریم و اگر مردم مشکل و یا نقصی را مشاهده می کنند این برآمده از ضعف عملکرد خود ما است که بد عمل کرده ایم و باید جلو این بد عمل کردن‌ها ایستاد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه برخورد نماینده مجلس با سرباز راهنمایی رانندگی اشاره و این کار را امری غلط دانست و گفت: این مطالبه گری اجتماعی و خواسته مردم بود که سبب شد فرد را به سویی ببرد که اصلا فکرش را هم نمی کرد. حالا از این نوع مطالبه گری ها برای افراد مختلف شکل بگیرد چقدر تاثیر گذار خواهد بود.

وی مطالبه گری و پاسخگو کردن مسئولان را یکی از شاخصه های کشورهای توسعه یافته و پیشرفته برشمرد و تصریح کرد: ما در ایران که معتقدیم دارای فضائل اخلاقی و فرهنگ غنی دینی و اسلامی هستیم باید دوچندان به این موصوعات مقید باشیم.

منبع: قم نیوز

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر