کد خبر: 101207
A

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس جمهور در قرنطینه اعلام می کند که مصوبه مجلس و کمیسیون تلفیق را نمی پذیریم و ایرادات مختلفی به گزارش کمیسیون تلفیق وارد می کند، این در حالی است که ایشان می توانست در جلسه امروز مجلس که درخصوص بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور است، حاضر و از تریبون مجلس به بیان اظهارنظرهای خود بپردازد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 14 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری با استناد به بند 11 ماده 22 و بند (ج) ماده 108 آیین نامه داخلی مجلس گفت: اگرچه رئیس مجلس اعلام کرد 10 روز پیش طی نامه ای از رئیس جمهور برای حضور در جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 کل کشور دعوت به عمل آمد، اما عدم حضور رئیس جمهور در خانه ملت طی 9 ماه گذشته که مجلس یازدهم کار خود را آغاز کرده است، بی احترامی به ملت ایران و مجلس است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور طی 9 ماه گذشته حتی یکبار هم در صحن علنی مجلس حضور نیافته و این موضوع هیچ توجیهی ندارد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور در قرنطینه اعلام می کند که مصوبه مجلس و کمیسیون تلفیق را نمی پذیریم و ایرادات مختلفی به گزارش کمیسیون تلفیق وارد می کند، این در حالی است که ایشان می توانست در جلسه امروز مجلس که درخصوص بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 کل کشور است، حاضر و از تریبون مجلس به بیان اظهارنظرهای خود بپردازد.

موسوی لارگانی با بیان اینکه لایحه بودجه 1400 بیشتر جنبه سیاسی داشت تا اینکه به دنبال رفع مشکلات مردمی باشد که برای رفع مشکلات معیشتی خود با مسائل بسیاری دست و پنجه نرم می کنند، ادامه داد: وجود صف های خرید روغن در شرایطی که مسئولان بانک مرکزی در سیمای جمهوری اسلامی بیان می کنند که کالاهای اساسی مردم با ارز 4200 به آنها عرضه می شود، چه توجیحی دارد؟

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم تصریح کرد: تا پایان سال مالی برای تامین کالاهای اساسی ارز 4200 تومانی در اختیار دولت قرار گرفته ، حال مسئولان دولتی این وضعیت کنونی را چگونه پاسخ می دهند؟

وی با بیان اینکه چرا هر روز مسئله جدیدی برای مجلس یازدهم که به فرموده مقام معظم رهبری یکی از قوی ترین و انقلابی ترین مجالس است، به وجود می آورند، افزود: در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، دولت اعلام کرد با تغییرات هیچ مشکلی نداشته و آن را می پذیریم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان دولت و سازمان برنامه و بودجه به مجلس اجازه تغییرات در لایحه بودجه سال آینده را دادند، اما ظاهرا رئیس جمهور با این امر مخالف است.

منبع: خانه ملت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر