کد خبر: 102160
A
طلبه‌‌های جهادی معجزه کردند

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: فرمایش مقام معظم رهبری درباره واکسن کرونا در حکم فتوا و حکم حکومتی است و تخلف از آن به هیچ وجه درست نیست.

به گزارش دیده بان ایران؛ آیت‌‌الله علیرضا اعرافی با بیان این‌‌که روزگاری تمدن اسلامی مشعل‌‌دار علم و دانش بوده است، اظهار کرد: در حال گام برداشتن برای فعال شدن رشته‌‌هایی مانند فلسفه سلامت، بهداشت و طب و فقه و اخلاق مربوط به حوزه سلامت در حوزه‌‌های علمیه هستیم.

 
 

وی افزود: در این زمینه ۴۰۰ رشته و گرایش طراحی شده است که باید نگاه‌‌های فلسفی و اخلاقی دین را به مقوله‌‌های امروز از جمله مقوله سلامت نیز داشته باشیم البته در زمان حاضر در آغاز این مسیر هستیم و باید بیشتر پیش برویم؛ در سند الگوی اسلامی ــ ایرانی پیشرفت که سند بسیار مهمی است برای نخستین بار ۲۶۰ استاد حوزه را درگیر این مسئله کردیم و این سند در حال نهایی شدن است.

وی با بیان این‌‌که سخنان رهبری فصل‌‌الخطاب است؛ تصریح کرد: در دوران کرونا، طلبه‌‌های جهادی که به بحث کرونا ورود کردند، معجزه کردند؛ همه در این دوران شجاعت و ایثار گروه‌‌های حوزوی و بسیجی را دیدند؛ فرمایش مقام معظم رهبری درباره واکسن کرونا در حکم فتوا و حکم حکومتی است و تخلف از آن به هیچ وجه درست نیست.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر