کد خبر: 102557
A

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت همه دستاوردهای علمی و فنی و اقتدار جمهوری اسلامی را در سال ۹۲ کنار گذاشت و قهرمان کاغذی برای ما درست کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه 4 اسفند 99) در جریان بررسی بیانیه سازمان انرژی اتمی و آژانس بین‌المللی طی سخنانی اظهار داشت: ترورها همیشه حاوی پیام است؛ ترور شهیدان علی محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی روشن همگی حاوی پیام بود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌اخیرا ما ترور دیگری داشتیم آن ترورها برای این بود که جامعه ما را آماده کنند که ما به سمت پذیرش تعهداتی برویم که در برجام مندرج شده است.

وی در همین رابطه اضافه کرد: ترور شهید فخری‌زاده حاوی پیام دیگری است که ما باید آماده شویم برای پذیرش محدودیت‌های بیشتر، چه کسی فخری‌زاده را در سال 92 که زنده بود ترور کرد؟ چه کسی دستور انحلال تشکیلات آقای فخری‌زاده را داد؟ ما به این گذشته برگردیم و ببینیم چه اتفاقی افتاده است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: آژانس در سال 2011 کار خوبی کرده و همه مناقشاتی که با ایران است را مکتوب کرده و در فضای مجازی هم منتشر کرده است. در سال 2014 یعنی سه سال بعد از آن گزارش که حاوی خط ترور است یعنی از آن گزارش ما می‌توانیم درک کنیم که چه تخصص‌هایی در جامعه ما ترور خواهند شد.

وی بیان کرد: در گزارش 2014 عنوان شده که آن گزارش سال 2011 را بیشتر تأیید می‌کنم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در سال 2015 آقای آمانو نوشته که پرونده PMD بسته می‌شود و به MD تبدیل می‌شود یعنی پرونده ایران در سال 2015 نظامی اعلام شده اما در حد معلوم این‌ها چیز پنهانی نیست که بیان می‌کنم بلکه در منابع آشکار و گزارش 2015 آژانس به شورای حکام وجود دارد.

وی در همین راستا بیان کرد: در گزارش مذکور آمده است که ایران در حد مطالعات امکان‌سنجی و مطالعات علمی کار کرده است آن هم قبل از سال 2003 یعنی قبل از سال 1382 و پرونده با برجام باید بسته می‌شد ولو اینکه بوده باشد و قرار بوده تحریم‌ها برداشته شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این آقایان در سال 92 در یک جنگ واقع نشده شکست خوردند و معاهده خلع سلام امضاء کردند و بعد از آن به عنوان فتح‌الفتوح آن را معرفی کردند و برای این مملکت قهرمان دیپلماسی پوشالی درست کردند.

وی تأکید کرد: همه دستاوردهای علمی و فنی و اقتدار جمهوری اسلامی را در سال 92 کنار گذاشته‌اند و قهرمان کاغذی برای ما درست کرده‌اند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌در پشت همین تریبون همین‌هایی که می‌‌خواهید دعوت کنید که برایتان توضیح دهند رآکتور اراک را برای اغفال نمایندگان با چرنول اوکراین مقایسه کردند؛ دروغ گفتند آن رآکتور 3 هزار مگاوات حرارتی بود از نوع گرافیکی بود که این رآکتور 40 مگاوات است. به دروغ به نمایندگان مجلس اطلاعات غلط دادند که مثلا خطر ما را تهدید کرده است که ما آن را تعطیل کنیم که اگر تعطیل نکنیم حادثه ایجاد می‌شود ایجاد ترس در نمایندگانی که اطلاعات فنی لازم را ندارند ایجاد کردند حالا شما می‌خواهید آنها را به مجلس دعوت کنید؟

وی گفت: مگر بعد از مصوبه عاقلانه مجلس برای لغو تحریم‌ها نگفتند که چرا شورای نگهبان آن را تأیید کرده و همین دولت مگر نمی‌خواست در آئین‌نامه اجرایی و اجرای مصوبه مجلس اخلال ایجاد کند؟

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: اگر شما نمایندگان در این مصوبه مجازات نگذاشته بودید محال بود این قانون اجرا شود.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

  • ناشناس

    همین دروغگو قبلا میگفت در تاسیسات اتمی دولت بتن ریخته اند ولی خودشان گفتن یک هفته غنی سازی بیست درصدی صورت گرفت واقعا مردم راچی فرض کردن نمایندگان اقلیت

ارسال نظر