کد خبر: 103222
A

عضو شورای وحدت گفت: بحث‌های مطرح شده درباره انتخاب علی لاریجانی به عنوان گزینه شورای وحدت در انتخابات ریاست جمهوری صحت ندارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ متین منتظمی عضو شورای عالی وحدت اصولگرایان درباره برنامه‌های شورای وحدت در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: شورای وحدت متشکل از احزاب و گروه‌ها و اقشار مختلف است که گرد هم آمده اند تا بتوانند به معنای کلمه وحدت جریان انقلاب را در کشور راه بیندازند. با توجه به اینکه جامعتین و البته جامعه روحانیت مبارز از اول انقلاب تا کنون نقش بسزایی در همگرایی انقلاب داشت این بار نیز این اتفاق رخ داد.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت نقش پدرخواندگی نداشته و ندارد و عملاً این مسلک در چارچوب آن نمی گنجد به همین منوال شورای وحدت نیز در همین راستا حرکت می‌کند و منش آن صرفاً همگرایی برای جریان انقلاب اسلامی است.

منتظمی پیرامون مباحث مطرح شده درباره انتخاب لاریجانی به عنوان گزینه شورای وحدت برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: بحث‌های مطرح شده درباره انتخاب علی لاریجانی به عنوان گزینه شورای وحدت در انتخابات ریاست جمهوری صحت ندارد و در شورای عالی وحدت هیچ صحبتی راجع به مصادیق انتخاباتی نشده است و تمام اظهار نظرها درباره این موضوع صرفاً بازی رسانه‌ای و سیاسی است.

وی ادامه داد: تنها مسئله‌ای که درباره مصادیق در انتخابات ریاست جمهوری در شورای عالی پیرامون ان صحبت شده هم نظر بودن اعضای شورای عالی وحدت درباره حجت الاسلام رئیسی است که اگر ایشان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند به احتمال نزدیک به یقین شورای وحدت از ایشان حمایت خواهد کرد. درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم تمام اعضا متفق‌القول بودند که یک خانم از طرف شورای وحدت معرفی شود که در این مورد هم هنوز وارد مصادیق نشده ایم.

منتظمی در پایان با اشاره به این شورای ائتلاف و شورای وحدت دو دست یک بدن هستند، تأکید کرد: اصلاح طلبان به دنبال آن هستند تا بین شورای ائتلاف و شورای وحدت، شکاف ایجاد کنند تا جریان انقلابی بیشتر فرصت خود را در این مسیر صرف کند و از ارائه برنامه برای دولت کارآمد و قوی باز بماند. با این حال در یک خانواده ممکن است دو برادر با هم اختلاف داشته باشند ولی نهایتاً عضو یک خانواده اند و همیشه در کنار هم خواهند بود و در بزنگاه‌ها و برای همیشه از کیان خانواده دفاع خواهند کرد و کنار هم خواهند بود.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر