کد خبر: 103566
A

این وب سایت خبری تحلیلی می نویسد: برخی اوقات تشخیص اینکه یک مطلب در «بی بی سی فارسی» نوشته شده یا «یک روزنامه اصلاح طلب» کمی سخت است. به این دلیل که ادبیات و جهت گیری سیاسی مطلب منتشر شده در روزنامه اصلاح طلب بسیار شبیه رسانه های ضدایرانی است.

به گزارش دیده بان ایران, نازنین زاغری دو روز قبل در حالی پس از پشت سر گذاشتن دوران محکومیت خود آزاد شد که وب سایت مشرق نیوز نزدیک به محافل خاص با اشاره به یادداشت امروز روزنامه اعتماد با انتشار مطلبی در همین خصوص نوشت: 

برخی اوقات تشخیص اینکه یک مطلب در «بی بی سی فارسی» نوشته شده یا «یک روزنامه اصلاح طلب» کمی سخت است. به این دلیل که ادبیات و جهت گیری سیاسی مطلب منتشر شده در روزنامه اصلاح طلب بسیار شبیه رسانه های ضدایرانی است.

در سالهای اخیر برخی رسانه‌های اصلاح طلب بجای حمایت از منافع ایران، به عنوان یار کمکی و سخنگوی ملکه در ایران، با حمایت از یک جاسوس دوتابعیتی در کنار طرف انگلیسی قرار گرفتند!

وقتی نازنین زاغری-جاسوس دوتابعیتی- در ایران دستگیر و بازداشت شد، مقامات انگلیس از سفیر گرفته تا وزیر امور خارجه و نخست‌وزیر به تکاپو افتاده و با اجرای عملیات سنگین روانی، خواستار آزادی وی شدند. نوع رفتار انگلیسی ها، از اهمیت این مهره برای دولت انگلیس و نگرانی لندن از رسواشدن عملیات مهمی که وی بر عهده داشت، حکایت می کرد.

زاغری کارمند بنیاد به اصطلاح خیریه تامسون رویترز بود و بنا بر اظهار صریح «ونیک ویا» مدیر اجرایی این بنیاد «زاغری روزنامه‌نگار نیست و در این بنیاد به‌عنوان «مدیر پروژه» کار می‌کرده است...». یکی از اقدامات ویژه زاغری، شبکه سازی در ایران بود.

سوال اینجاست که زاغری با چه کسانی در ایران ارتباط داشت و برنامه بلندمدت او، ساخت و تجهیز کدام شبکه اجتماعی در «کدام طبقه» بود!؟ مردم عادی جامعه هدف او بودند یا برخی خواص و فعالیت‌های خیریه و اجتماعی خانواده آن‌ها و فرزندانشان اصلی‌ترین هدف زاغری بودند!؟

«نازنین زاغری» یک مهره بسیار مهم و کلیدی برای طرف انگلیسی است و این مهره آنقدر ارزش دارد که انگلیس چندی پیش اعلام کرده بود که برای آزادی وی حاضر است بدهی خود به ایران به ارزش حداقل ۴۰۰ میلیون پوند را پرداخت کند.

این مسئله از سوی دیگر موجب شد تا تشت رسوایی دروغ «زندانی شدن یک شهروند ساده» و ادعای مضحک «زندانی شدن مادری که صرفا آمده بود خانواده اش را ببیند» از بام بیفتد.

لازم به ذکر است که چندی پیش شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی، نازنین زاغری را به همراه وکیل تعیینی‌اش احضار و کیفرخواست پرونده جدیدی را به وی ابلاغ کرد. پیش از این مسئولان قضایی از مفتوح بودن بخش دوم پرونده زاغری خبر داده بودند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر