کد خبر: 106980
A

عضو شورای شهر تهران گفت: عملاً فضایی است که دوستان در موضع رقابت هستند و این سوال مطرح می شود که حذف رقیب به هر قیمت و به هر شکلی و به هر صورتی ارزش دارد که این اقدامات انجام شود؟

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدجواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران درباره رد صلاحیت برخی از اعضای شورای شهر تهران گفت: من فکر می کنم نوع نگرشی که دوستان هیئت نظارت دارند باید آموزش می دیدند یا قیودی که باید خود را مقید به رعایت قانون و اخلاق و شرع و انسانیت کنند، هیچ یک از اینها در قاموس دوستان نبوده است که چنین اتهامات واهی را در ماه مبارک رمضان ابلاغ کردند.

وی درباره انتخابات پیش رو شورای شهر تصریح کرد: عملاً فضایی است که دوستان در موضع رقابت هستند و این سوال مطرح می شود که حذف رقیب به هر قیمت و به هر شکلی و به هر صورتی ارزش دارد که این اقدامات انجام شود؟ عملاً این بدین معنا است که رقابت سیاسی را در فضای رقابت به رسمیت نمی شناسند و احساس می کنند شاید همان اتفاقی که در سال ۹۶ افتاد در رقابت پایاپای باختند اتفاق بیفتد. باتوجه به وضعیتی که وجود دارد آنها دارند در اصلاح طلبان نسل کشی می کنند که کار درستی نیست.

او در پاسخ به این پرسش، عملکرد شورای شهر چطور دیدید گفت: وقتی قضاوت می کنیم باید یک متر و معیاری داشته باشیم. باتوجه به وضعیتی که حاکم است و فشارهایی که وجود دارد اینها را کنار هم بگذاریم شورای شهر پنجم یکی از موفق ترین شوراها بوده، هم در مقایسه با شورای پیشین و هم در مقایسه با نهادهای انتخابی همچون مجلس و دولت که از توفیقاتی بیشتری برخوردار بوده است و هم در برش زمانی بخاطر اینکه حجم بزرگی از مباحث کشور درگیر تحریم و کرونا و مشکلات ناشی از مباحث اقتصادی مردم از طریق بیرون کشور وارد شد و تهران بعنوان مرکز تمام این مشکلات واقعاً شورای شهر و مدیریت شهری با تمام گرفتاری ها و سختی ها توانست به وظایفی که برعهده داشت، عمل کند.

منبع: مدارا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر