کد خبر: 106986
A
دیده بان ایران:

صبح امروز عضو حقوقدان شورای نگهبان از ارسال آیین نامه جدید شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور خبر داد که بر اساس اصلاح به‌عمل‌آمده از این پس داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام باید: در بازه سنی 40 تا 75 سال باشند.

به گزارش دیده بان ایران؛ در فاصله کمتر یک هفته مانده تا آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم برخی خبرهای رسیده حاکی از این است که جلسات حامیان نامزدی «محمدجواد آذری جهرمی» برای حضور در این انتخابات آغاز و به صورت منظم در حال پیگیری است. محمد علی ابطحی هم اخیراً در شبکه اجتماعی کلاب هاوس مدعی شده بود که" محمد جواد آذری جهرمی آماده نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ است."

این در حالی است که هادی طحان نظیف با انتشار مطلبی که امروز در اینستاگرامش منتشر کرد به نظر می رسد ثبت نام وزیر ارتباطات در این دوره از انتخابات امکان پذیر نباشد.

صبح امروز عضو حقوقدان شورای نگهبان از ارسال آیین نامه جدید شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور خبر داد که بر اساس اصلاح به‌عمل‌آمده از این پس داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری برای ثبت نام باید:

- در بازه سنی 40 تا 75 سال باشند

- حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل‌ آن باشند

- سابقه تصدی حداقل 4 ساله در سمت‌های مدیریتی کشور را که به طور کامل مصادیق آن از جمله برای وزرا ذکر شده را داشته باشد

- وزرا، استانداران، شهرداران شهرهای بالای دو میلیون نفر جمعیت، فرماندهان عالی نیروهای مسلح با جایگاه سرلشگری و بالاتر می توانند کاندیدا  شوند

- تمام نامزدها باید عدم سوء پیشینه ارایه دهند و سابقه محکومیت کیفری نداشته باشند.

 

محمدجواد آذری جهرمی متولد ۲۵ شهریور ۱۳۶۰ است.

 

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر