کد خبر: 107664
A
دیده بان ایران:

اصولگرایان اعتقاد دارند که تنها کسی که میتواند اصولگرایان را در یک اردوگاه جمع کند ابراهیم رئیسی است و به همین خاطر «سیدمحمد حسینی» وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: شورای ائتلاف، وحدت و جبهه پایداری، ابراهیم رئیسی را به عنوان چهره اصلی قبول دارند.

به گزارش دیده بان ایران؛ با نزدیک شدن به ساعات پایانی ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم به نظر می رسد بیش از هفته ها و ماه های گذشته اختلاف بین اصولگرایان نمایان شده و حامیان محمدباقر  قالیباف که این دوره از انتخابات را راحت ترین دوره برای رسیدن قالیباف به پاستور می دیدند حالا از حضور ابراهیم رئیسی و شرکت او در انتخابات عصبانی شده اند و بر این باورند که دست های پشت پرده باعث شده است که قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری نشود.

اصولگرایان اعتقاد دارند که تنها کسی که میتواند اصولگرایان را در یک اردوگاه جمع کند ابراهیم رئیسی است و به همین خاطر «سیدمحمد حسینی» وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: شورای ائتلاف، وحدت و جبهه پایداری، ابراهیم رئیسی را به عنوان چهره اصلی قبول دارند.

آنا می گویند اگرچه شرایط ایده‌آل آن است که رییسی در قوه قضاییه بماند اما باتوجه به اینکه در غیاب او، امکان اجماع ناچیز خواهد بود، شاید بد نباشد او دوباره وارد میدان انتخابات شده و گره از مشکلات اصولگرایان بگشاید. اصولگرایانی که البته از بیان این نکته پرهیز دارند اما به زبان بی‌زبانی و در عمل، معتقدند که منافع جناحی‌شان، گاه از اصول اساسی و منافع کلان مملکتی ارجحیت دارد.

در مقابل محمدباقر قالیباف که رسیدن به پاستور و سفرهای استانی اش با رویکرد بازدید میدانی را به چشم یک فرصت جهت رسیدن به کاخ ریاست جمهوری می دید حالا دستش در نزدیک ترین فاصله به جایگاه ریاست جمهوری، توسط اصولگرایان کوتاه شد و به نظر می رسد بازهم باید چشم به آینده بدوزد.

اما سعید جلیلی دیگر شخصیت همیشه حاضر اصولگرایان است که به نظر می رسد او هم در این دوره از انتخابات هیچ شانسی نداشته باشد و باید پشت ابراهیم رئیسی قرار بگیرد. با این تفاوت که حامیان او بر این نظرند که طرفداران محمدباقر قالیباف مخالف حضور ابراهیم رئیسی در انتخابات هستند و حاضر نیستند که در این انتخابات در خدمت ستاد ابراهیم رئیسی باشند.

همواره طی سالهای گذشته این موضوع در بین اصولگرایان مورد مناقشه بود که همه اصولگرایان حاضر نیستند بی‌قید و شرط از قالیباف حمایت کنند. قالیباف کاندیدای چندان محبوبی برای همه طیف‌های جریان اصولگرا نیست و بسیاری از اشخاص شاخص جریان، خود را برتر از او می‌دانند و در نتیجه ترجیح می‌دهند خود به‌جای او، وارد میدان رقابت انتخابات شوند. جبهه پایداری در این بین یکی از جدی ترین مخالفان قالیباف است که مشخصاً در ماجرای دستکاری بودجه نشان دادند برای تخریب و از میدان به در کردن قالیباف حاضرند دست به هرکاری بزنند.

با این اوصاف فردا روز آخر ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است و طبق اخبار منتشر شده شاید ثبت نام ابراهیم رئیسی و علی لاریجانی فردا تیتر اکثر رسانه های داخلی باشد.

دوگانه لاریجانی و رئیسی محتمل ترین رقابت بین دو جریان اصولگرا و جریان اعتدالیون بود که از مدت ها قبل بسیاری از تحلیلگران درباره آن خبر داده بودند. اما نکته حائز اهمیت در این بین بلاتکلیفی جریان اصلاح طلب و حامیان قالیباف است. 

آیا قالیباف این بار هم با دلخوری ریاست جمهوری را به رئیسی تعارف می زند؟ 

منبع: دیده بان ایران

 

 

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر