کد خبر: 109508
A

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه شما برای رسیدگی به قشر مستضعف جامعه گفت: با حمایت از کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانیم فقر مطلق را از بین ببریم. برای اشتغال این قشر می‌توانیم فضای ایجاد کنیم که محرومین آماده کار شوند.

به گزارش دیده بان ایران، سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در گفتگو با نخبگان که از شبکه چهار صدا و سیما پخش شد، اظهار داشت: ما باید مسئله مسکن و اشتغال را برای جوانان حل کنیم. باید هزینه‌های ازدواج را برای فرزندانمان کاهش دهیم، در این شرایط ازدواج افزایش پیدا می‌کند. دولت هم می‌تواند در جاهایی مثل انبوه سازی مسکن مساعدت کند.

رئیسی با بیان اینکه دولت می‌تواند با ارائه زمین و تسهیلات مشکل بخش مسکن را حل کند، گفت: صدها واحد تولیدی خالی در کشور وجود دارد که بانک‌ها به آنها قفل زده‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به مساله اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه تکانه‌ها آن را تکان ندهد. ممکن است در کشور ما یک روز تحریم، یک روز سیل و یک روز کرونا باشد. کشور باید اقتصاد بی‌مقاومت و بی‌تکانه داشته باشد البته این را همه می‌گویند اما باید آن را اقدام و اجرا کرد.

بر اساس این گزارش، فرهاد رهبر به عنوان مشاور اقتصادی سید ابراهیم رئیسی در این برنامه گفت: بحث مقاوم سازی اقتصاد در مقابل تکانه‌ها از طریق ثبات و امنیت در تمامی عرصه‌های اقتصادی میسر است. قاعدتاً یکی از وظایف دولت این است که ثبات در سیاستگذاری داشته باشد تا بر این مبنا فعالان اقتصادی بتوانند در عرصه اقتصاد فعالیت خود را پایه ریزی کنند.

رهبر گفت: اگر ما بتوانیم تولید و اقتصاد خود را مقاوم کنیم قطعاً در مقابل تکانه‌های داخلی و خارجی مقاوم خواهیم شد. در بازار پول و ارز و بازار سرمایه اگر دارای بی‌ثباتی باشیم در مقابل تکانه ها نمی توانیم مقاومت داشته باشیم.

رئیسی در پاسخ به سوالی در خصوص فرار مالیاتی گفت: استقرار سامانه هوشمند در نظام مالیاتی می‌تواند به دولت اشراف لازم را بدهد. من در 2 سالی که در قوه قضائیه بودم، ۳۵ سامانه را فعال کردم و تا پایان ۱۴۰۰، چهل سامانه دیگر فعال می‌شود. بسیاری از گردش امور در قوه قضاییه قابل دستیابی شده و نگاهمان در قوه قضاییه هوشمند است

وی با بیان اینکه امروز کشور ما گرفتار رفیق بازی و جناح بازی است، گفت: مهمترین موانع کشور رودربایستی است، کشورداری با رودربایستی نمی‌سازد، مدیریت با رودربایستی نمی‌سازد. نان و آب مردم، رونق اقتصادی و جهش تولید با کار بدون رودربایستی پیش می‌رود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه شما برای رسیدگی به قشر مستضعف جامعه گفت: با حمایت از کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانیم فقر مطلق را از بین ببریم. برای اشتغال این قشر می‌توانیم فضای ایجاد کنیم که محرومین آماده کار شوند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه ما امروز در پتروشیمی در حال خام‌فروشی هستیم، گفت: ارزش افزوده‌ای که می‌توانیم در پتروشیمی ایجاد کنیم بسیار بالاست و بی توجهی در این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر