کد خبر: 109615
A

زاکانی با اشاره به اینکه اسم آوردن بنده از مفسدین در مناظره اول اشتباه بود، گفت: البته این مناظره نبود؛ مناظره باید حول محور برنامه‌ها باشد؛ دوستان دیگر هم سکوت کردند و من می‌بایست بجای دفاع از برنامه هایم، پاسخ حرفهای نادرست افراد را می دادم؛ ولی این را برای خودم خط قرمز گرفتم که از کسی اسم ببرم.

به گزارش دیده بان ایران؛ علیرضا زاکانی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه اگر خود مردم در صحنه حضور یابند، ناامیدی دیگر معنا ندارد چون خودشان بخشی از حل مسئله خواهند بود، اظهار داشت: امروز بخش زیادی از فارغ التحصیلی دانشگاه‌ها نخبه هستند و اگر خود آنان محور تحول و کار باشند، سرخوردگی معنا ندارد؛ توجه ما به این است که در عرض چهارسال یک تحول همه‌جانبه را در ایران حاصل کنیم؛ دولت نوکر مردم است و ادبیات‌ها باید تغییر کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: نمی‌شود کشور را کاریکاتوری رشد داد و باید یک حرکت موز‌ون و هماهنگ برای پیشرفت کشور داشت. برنامه ما ناظر به حقایق کشور است و اتاق‌های مسئولان تبدیل به اتاق‌های شیشه‌ای و میزهای آن‌ها تبدیل به میز خدمت شود؛ از این رو آمایش سرزمین برای ما مهم است.

زاکانی خاطر نشان کرد: کار خوبی را آقای روحانی انجام داد، آن همین آمایش سرزمینی بود. ما استراتژی صنعتی نداریم و متناسب با همین آمایش سرزمین باید یک برنامه اقتصادی فرهنگی اجتماعی داشته باشیم و بعد برای 450 شهرستان و با کمک نخبگان و مردم تحول را آغاز کنیم.

زاکانی با بیان اینکه برنامه ما مبتنی بر ارتباط با کارشناسان و نخبگان شهرستانی است و در حال حاضر هم می‌خواهیم یک مدلی را رونمایی کنیم که از این پس شهرستان‌ها برای ما موضوعیت داشته باشد، گفت: اگر توانمندی کشور متناسب با مشکلات موجود بکار گرفته شود، موجب می‌شود ما بتوانیم در هر شهرستان متناسب با همان مشکلات کار کنیم.

وی افزود: بر همین اساس سامانه دولت یار را رونمایی می‌کنیم که مشکلات 451 شهرستان را احصا کرده است، در این برنامه 1841 مسئله شهرستان‌ها را استخراج و  در معرض دید مردم گذاشتیم و مردم عزیز می‌توانند ببینند و بعد مسایلی را به آن اضافه کنند اما باید 100 نفر از مردم شهرستان نیز این مشکل جدید را تایید کنند تا در ردیف مشکلات آن شهرستان قرار بگیرد؛ سپس مشکلات استخراج شده را بین وزارتخانه‌ها تقسیم کرده و در بودجه سال 1401 برای آن اعتبار می بینیم.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اکنون 78 هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که بر اساس کار غیر کارشناسی انجام شده است و برای کشور مشکل ایجاد کرده است، اظهار داشت: سامانه دولت یار از امروز رونمایی شده است و به مردم امکان نظارت بر مسئولان را می دهد با این برنامه اصول 27 و 8 قانون اساسی را احیا می کنیم این بازسازی نوین امکان اجرای بند بندِ قانون اساسی را نیز فراهم می کند  دولت اقدام و اصلاح دولت پاسخگو است.

 وی با بیان اینکه موضوع کرونا یک امر فرا بخشی است و این یکی از اشتباهات دولت روحانی است که این امر را فقط به وزارت بهداشت سپرده، گفت: این بیماری یک پاندمی است و در کشور ما در حال گرفتن جان انسانها است. رئیس‌جمهور باید با همه امکانات به جنگ کرونا برود ‌و یکی از اشتباهات روحانی این بود که این موضوع را به حوزه بهداشت و درمان منحصر کرد.

زاکانی با بیان اینکه واکسن را بنده یک امر ضروری می دانم و سطح مواجهه را بالاتر آورده و در مسیری قرار می‌دهم که کرونا ابعاد مختلف زندگی مردم را تحت الشعاع قرار ندهد، اظهار داشت:  بنده خودم متولی مقابله با کرونا خواهم بود ضمن اینکه بنده خودم پزشک هستم و می‌دانم چگونه می شود کرونا را ریشه کن کرد در این مسیر از توانمندی‌های داخلی و خارجی استفاده می‌کنیم.

  این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: بنده جهش تولید در حوزه اقتصاد را برای خودم یک رکن در نظر گرفتم؛ در این  حوزه 9 پیشران درنظر گرفتیم که یکی از آنها گردشگری است؛ گردشگری یک ظرفیت فوق العاده‌ برای ما به ارمغان خواهد آورد و دولت آمده دست ملت را بگیرد.

  وی افزود: تحریم ها 15 تا 20 درصد اثر دارد و اساس کار، بی اثر کردن تحریم ها در داخل کشور است ما بنا داریم با  پیگیری در موضوع برجام؛ این سد را بشکنیم و حق خود را بگیریم.

زاکانی با اشاره به اینکه اسم آوردن بنده از مفسدین در مناظره اول اشتباه بود، گفت: البته این مناظره نبود؛ مناظره باید حول محور برنامه‌ها باشد؛ دوستان دیگر هم سکوت کردند و من می‌بایست بجای دفاع از برنامه هایم، پاسخ حرفهای نادرست افراد را می دادم؛ ولی این را برای خودم خط قرمز گرفتم که از کسی اسم ببرم.

وی درباره مواردی از مبارزه‌اش با فساد که در مناظره از آن نام برد، اظهار داشت: یکی از نمونه های مبارزه با فساد قضیه دانشگاه آزاد مربوط به سال 84 است؛ در این سال بعد از یک تحقیق و تفحص از نظام آموزش عالی در مجلس هفتم از آزمون دستیاری پزشکی هم تحقیق و تفحص کردیم؛ آقای پزشکیان آن زمان وزیر بهداشت بود؛در آن دوران از سال 72 تا 84 سوالات آزمون دستیاری فروش می‌رفت اما وزیر وقت زیر بار نمی رفت.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: بعد از اتفاقات فوق با حمایت رهبر معظم انقلاب از قوه قضاییه تحقیق و تفحصی را کلید زدیم؛ بعد هم نظام آموزش عالی مورد تحقیق و تفحص قرار گرفت؛  با سازماندهی 1500 نفر کار را انجام دادیم در این تحقیق به موضوع دانشگاه آزاد برخوردیم؛ در جریان این پرونده متوجه شدیم ؛  رییس وقت دانشگاه آزاد با دادستان تهران تبانی داشته و این تبانی نمی‌گذاشت که رییس دانشگاه آزاد محکوم شود؛ من چند بار هم به مرحوم آقای هاشمی شاهرودی نامه نوشتم؛ تا اینکه یکبار به ملاقات ایشان رفتم و گفتم آقای رییسی را  در این پرونده به عنوان حَکَم برای ما قرار دهید؛ دو نفر هم از مجلس آمدند پنج قاضی در جلسه اول نشستند و من پنج ساعت گزارش دادم؛ جلسه بعد این اطلاعات را تبدیل به 18 کیس و پرونده کردیم؛آن زمان بود که در جلسه بررسی پرونده دادستان وقت بغض کرد و گفت چرا دست از سر من برنمی داری؟! در واقع باید بگویم اینکه این تحقیق و تفحص به نتیجه نرسید بدلیل همین تبانی بود.

زاکانی با اشاره به اولین مناظره انتخاباتی گفت:مناظره به اعتقاد بنده به صورت عادلانه برگزار شد؛ البته بهتر از این هم می‌شود آن را برگزار کرد؛ آن‌وقت عیار افراد بهتر و روشن تر عیان می شود.

وی در ادامه به بی برنامگی برخی کاندیدا ها در جریان مناظره اشاره کرد و افزود: برخی از آقایان اگر کاغذهایشان را بگیرید باید بنشیند و ما را نگاه کنند! من پیشنهاد دادم یک سوال را از هر هفت نفر بپرسند و ما پنج دقیقه توضیح دهیم؛ بعد هم بگویند هرکس پنج دقیقه نظر دیگری را نقد کند؛ آنوقت مردم می‌فهمند چه کسی برنامه دارد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به  مدرک تحصیلی‌اش و مسائل مطرح شده در رابطه با آن تصریح کرد: مدرک تحصیلی بنده مشخص است؛ من از معتبر ترین دانشگاه کشور مدرک گرفته‌ام؛ اشکال آقای مهرعلیزاده این بود که ناظر به یک امر کلی صحبت کرد؛ من هم همانجا جواب ایشان را دادم در رابطه با مسئله مطرح شده در مورد آقای رییسی هم مشخص بود که امر باطلی را مطرح می کنند؛  دلیل این نوع صحبت افراد خالی بودن دستشان در مناظرات است که واقعا زیبنده هیچ مسئولی در کشور نیست .

زاکانی درباره سامانه دولت یار نیز افزود: این سامانه برای همه معضلات هدف گذاری کرده است اما مشکلات ملموس مردم بیشتر ناظر به مشکلات زیرساختی و عمرانی است اما برای همه حوزه‌ها برنامه داریم مثلا در یک بخشی مشکل آموزشی یا بهداشتی دارند،  افراد بیایند و بگویند که این مشکلات را داریم دولت اقدام و اصلاح می‌خواهد در دل مردم برود و مشکلات اولویت دار مردم را حل کنیم.

وی افزود: ضمانت اجرای طرح سامانه خود دولت است؛ در بودجه سالانه هم برای مشکلات احصا شده در این سامانه؛ اعتبار اختصاص می‌دهیم، ما در کشور پول کم نداریم و کشور بن بست ندارد؛ کشور در تنگناست اما مثل بچه پول دارها رفتار می‌کنیم و پول آتش می‌زنیم! تا خودمان را گرم کردیم آژانس بین المللی انرژی گزارش داد که ایران 18 درصد در آمد ناخالص ملی را برای انرژی یارانه می دهد و شدت مصرف انرژی در کشور ما بی نظیر است!

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر