کد خبر: 110506
A

رئیس‌جمهور گفت: افتتاح‌های امروز و افتتاح‌های هفته‌های گذشته از آغاز سال ۹۹ که امروز ۷۴ امین افتتاح است یک علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان است و اولین علامت این است که مردم ایران علاقمند به آبادانی کشور خودشان هستند و ببینید در مناطقه آزاد ۶۲۱ طرح درحال اجرا است که ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۵۳ درصد اجرایی و عملیاتی شده است و همه اینها به افتتاح می‌رسد.

به گزارش دیده بان ایران؛  حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی سازمان منطقه آزاد و ویژه اقتصادی ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: مردم روز جمعه یک مسئولیت سیاسی بزرگ را انجام دادند و رئیس‌جمهور را برای دوره سیزدهم انتخاب کردند. البته انتخابات شوراهای شهر و در برخی شهرها هم انتخابات مجلس و خبرگان برگزار شد که به مردم عزیز ایران این اقدام ارزشمند را تبریک می‌گویم.

وی افزود:  افتتاح‌های امروز و افتتاح‌های هفته‌های گذشته از آغاز سال ۹۹ که امروز ۷۴ امین افتتاح است یک علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان است و اولین علامت این است که مردم ایران علاقمند به آبادانی کشور خودشان هستند و ببینید در مناطقه آزاد ۶۲۱ طرح درحال اجرا است که ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ۵۳ درصد اجرایی و عملیاتی شده است و همه اینها به افتتاح می‌رسد.

وی ادامه داد: ایستادگی و مقاومت باعث شد تا علی‌رغم رنج و مشکلات سه سال و نیم اخیر و جنگ اقتصادی بی نظیر در تاریخ منطقه که یک ملتی را ۳ سال و نیم به طور کامل محاصره می‌کنند و ظالمان کاخ سفید و دیگران هم از ترس کارخ سفید دست روی دست بگذارند حالا مسئولین دارایی آمریکا اعلام کنند که تحریم واکسن و ماسک را بر می‌دارند. این تروریست ها بصورت رسمی اعتراف کردند که همه چیز را روی مردم ایران بسته بودند و حالا بعد ماه‌ها که دولت جدید روی کار آمده و بارها گفته که آن طرح ترامپ غلط بوده به تازگی تحریم ماسک و واکسن را بر می‌دارد در حالی که ما الان به صادر کننده ماسک و تولید کننده واکسن تبدیل شده‌ایم. 

رئیس‌جمهور گفت:  شاید اینکه ما به مردم می‌گفتیم کشور با چه سختی اداره می‌شود و ماه‌ها طول کشید که بتوانیم پول واکسن کواکس را جابجا کنیم برای آن ها باورپذیر نبود اما اعلام دو یا سه روز پیش نشان داد مردم با مشکلاتی زندگی کرده اند. 

روحانی گفت: این مردم بزرگوار ما صورت ترامپ را به خاک مالیدند. در شرایط تحریم سرو قامت ایستادگی کردند و ما نیز آنچه که لازم بود با تمام سختی‌ها وارد کشور کردیم. البته گرانی وجود دارد و مردم در فشار هستند اما این جنگ نگذاشت اقتصاد کشور فروبپاشد. هر اقتتاح پنجشنبه یک تو دهانی به آمریکایی‌ها بود که شما نمی‌توانید تولید ایران را تعطیل کنید. 

وی‌ افزود: الحمدلله ما امروز شاهد تحول در سراسر کشور هستیم ما تا روز آخر دولت افتتاح‌ها را ادامه خواهیم داد و نشان خواهیم داد که مردم ما تا چه حد سرافراز در حال تلاش هستند.

وی بیان کرد: اینکه ما در یک روز شاهد افتتاح طرحی با ارزش ۷۰ هزار میلیارد تومان باشیم نشان دهنده توسعه تولید کشور است.

رییس دولت ادامه داد: من از مناطق آزاد تشکر می‌کنم که از مناطق واردکننده به مناطق صادرکننده و تولید کننده تبدیل شدند.  امروز مناطق آزاد در فکر ایجاد بورس بین‌المللی هستند که این موضوع نشان این است که مناطق آزاد در مسیر توسعه و پیشرفت است.

روحانی به جذب سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه خارجی را باید فعال کنیم تا ان‌شالله مردم در دولت سیزدهم بهره آن را ببرند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر