کد خبر: 110870
A

عضو کمیسیون و آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط فعلی کشور مانند بیماری است که در وضعیت اورژانس قرار دارد و نیازمند عمل جراحی است. در دولت آینده باید وزرای با انگیزه، کارآمد و با روحیه جهادی در مسند امور قرار بگیرند تا وضع موجود تغییر پیدا کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدمهدی زاهدی با بیان اینکه میراث دولت روحانی مشکلات موجود است، اظهار کرد: اقتصاد ورشکسته، رکود حاکم بر بازار و تولید، افزایش افسارگسیخته قیمت ارز، بحران بازار بورس و مدیریت ناکارآمد بیماری کرونا از جمله این میراث است. متأسفانه مدیریت مهار بیماری کرونا در کشور مطلوب نبوده و روزانه بیش از ۱۰۰ مرگ‌ومیر به ثبت می‌رسد.

وی ادامه داد: آموزش و پروش و آموزش عالی هم با چالش‌هایی روبه‌رو است و در دوران کرونا به آن آسیب‌هایی وارد شد.

عضو کمیسیون و آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تکیه‌بر علم و فناوری راه برون‌رفت از مشکلات و چالش‌های کشور است، گفت: جلوی خام فروشی را با تکیه‌بر فناوری می‌توان گرفت و دولت آینده باید از سمت خام فروشی نفت به صادرات فرآورده‌های نفتی حرکت کند.

زاهدی افزود: شرایط فعلی کشور مانند بیماری است که در وضعیت اورژانس قرار دارد و نیازمند عمل جراحی است. در دولت آینده باید وزرای با انگیزه، کارآمد و با روحیه جهادی در مسند امور قرار بگیرند تا وضع موجود تغییر پیدا کند.

وزیر علوم دولت نهم اضافه کرد: مردم به دولت آیت‌الله رئیسی امید بسته‌اند و اگر دولت وی نتواند موفق عمل کند، جامعه ناامید خواهد شد؛ ناامیدی مردم از تغییر شرایط برای نظام هزینه دارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر