کد خبر: 110969
A

دبیرکل موتلفه اسلامی درباره اولین نشست خبری رییس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی پاسخ های منطقی و درستی به سوالات خبرنگاران داد و به ویژه آنجا که با یک کلمه "خیر" تکلیف مناسبات جدید ایران و آمریکا را مشخص کرد.

به گزارش دیده بان ایران، اسدالله بادامچیان، صبح امروز در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری 1400 و واکنش غرب به نتایج این انتخابات گفت: امروز در غرب عزا گرفته اند چون قرار است یک دولت انقلابی و جهادی روی کار بیاید.

وی افزود: انتقال آرام قدرت در ایران با نتایج انتخابات اخیر نشان داد در ایران مردمسالاری دینی حاکم است.

دبیرکل موتلفه اسلامی اضافه کرد: غرب متوجه شد که یک ضلع رقابت در ایران سرمایه اجتماعی خود را از دست داده است اما مردم همچنان در صحنه حضور دارند و دولت خود را در چالشهای پیش رو حمایت خواهند کرد.

وی همچنین درباره اولین نشست خبری رییس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی پاسخ های منطقی و درستی به سوالات خبرنگاران داد و به ویژه آنجا که با یک کلمه "خیر" تکلیف مناسبات جدید ایران و آمریکا را مشخص کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشار به مذاکرات وین اظهار داشت: مقامات آمریکایی با تصریح به اینکه حاضر نیستند تحریم ها را بردارند تکلیف ما را در قبال مواضع تجاوزکارانه واشنگتن مشخص کردند.

وی افزود: آمریکا صریحا اعلام کرده است مسیر خصومت ورزی با ملت ایران را ادامه می دهد و طبیعی است ما هم راه مقاومت را انتخاب کرده ایم و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

وی تصریح کرد: در این معرکه، آمریکا است که در نهایت مجبور است کوتاه بیاید و به تعهدات خود برگردد.

بادامچیان تاکید کرد: اینکه آمریکاییها گفته اند یا باید بر سر همه چیز توافق شود یا توافقی در کار نیست، زدن زیر میز مذاکره است.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره تحولات افغانستان گفت: درگیریهای امروز افعانستان محصول شرارت جدید آمریکا است. 

وی افزود: آمریکاییها در حال ترک افغانستان هستند اما می خواهند یک سرزمین سوخته را تحویل دولت و مردم افغانستان بدهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: به عقیده ما مردم افغانستان خودشان می توانند مسائل خود را حل کنند و نیازی به درگیری نظامی نیست. 

وی اضافه کرد: آنچه امروز مردم افغانستان پس از خروج آمریکاییها نیاز دارند امنیت، راه و توسعه در سایه صلح دائمی بین اضلاع گفت وگو است.

بادامچیان تاکید کرد: رسیدن به این هدف بزرگ، هوشیاری و اقدام طرفهای درگیر را می طلبد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر