کد خبر: 112704
A

حجت الاسلام مجید نصیرایی بیان کرد: فضای مجازی نباید بی در و پیکر باشد اما این به معنای فیلتر کردن فضای مجازی نیست.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام مجید نصیرایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس مدتی است که بر اساس وظایف خود به موضوع فضای مجازی و ساماندهی آن ورود کرده است.

وی بیان کرد: معمولاً به محض آنکه در کشور ما بحث ساماندهی فضای مجازی مطرح می‌شود، عده‌ای در پشت پرده شروع به هوچی‌گری می‌کنند، می‌گویند مجلس به دنبال فیلترینگ همه پیام‌رسان‌ها است و فضای مسمومی را در کشور ایجاد می‌کنند.

نماینده مردم فردوس در مجلس تصریح کرد: برخی از افراد این طرح را نخوانده‌اند و چشم بسته شروع به تخریب می‌کنند این در حالی است که بارها رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند باید مسئولان فکری برای فضای مجازی و ولنگاری و بی‌در و پیکر بودن آن کنند تا این مشکلات حل شود.

نصیرایی افزود: در همه جای دنیا برای فضای مجازی برنامه و مدیریت مشخصی وجود دارد و در هیچ جای دنیا نسبت به این مسئله بی‌اهمیت نیستند اما برخی از افراد در جامعه ما افتخار می‌کنند که فضای مجازی بی‌در و پیکر باشد.

وی با اشاره به طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی، گفت: این طرح به دنبال جرم‌انگاری برای کاربران ایرانی نیست اما برخی از افراد به دروغ در فضای مجازی، مجلس را تخریب می‌کنند./ انا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر