کد خبر: 114111
A
دیده بان ایران:

با این وجود طی چند ساعت گذشته برخی منابع به دیده بان ایران خبر داده اند که منتشر شدن فایل 9 دقیقه ای چمران و اظهارات جنجالی او در این جلسه احتمالا باعث خواهد شد که شورای ششم در جلسه روز یکشنبه خود از رای دادن به زاکانی پشیمان شده و رای خود را پس بگیرند.

به گزارش دیده بان ایران؛ شورای شهر ششم نیامده حاشیه درست کرد. شب گذشته در حالیکه هنوز امضای صورتجلسه اعضای شورای ششم خشک نشده بود که خبرگزاری فارس که ید طولایی در انتشار اخبار محرمانه و نیمه محرمانه دارد خبر داد که نظر اعضای انقللابی شورای شهر تهران به «علیرضا زاکانی» نزدیک است و به احتمالا بسیار قوی او شهردار بعدی پایتخت است.

خبری مهم که بلافاصله با تکذیب «مهدی چمران» مواجه شد و خبرگزاری فارس در انتقاد به او نوشت که مو لاری درز منبع اش نمی رود.

اما نکته حائز اهمیت ماجرای جلسه امروز شورای شهری های ششم بود. جایی که رئیس آن متوجه باز بودن میکروفنش نبود و او در گفت و گو با «نرجس سلیمانی» گفت که دیشب را نخوابیده است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ نرجس سلیمانی در جلسه صبح امروز خطاب به چمران می گوید کاش رای ها ما شفاف بود و آشکار بود پس از آن مهدی چمران با گلایه از اتفاق دیروز خطاب به نرجس سلیمانی می گوید: من دیشب  تاصبح نخوابیدم و یکی از بدترین شب ها بود حتی از زمان جنگ هم بدتر بود از این که اسامی رفته است غلط و غلوط،آخه یعنی چی، این همه ما گفتیم. پس از آن سلیمانی درباه شفافیت صحبت می کند و ظاهرا به غیر علنی بودن آرا اعتراض دارد.

چمران می گوید نمی شود یک عده فشار می آورند، و ادامه می دهد البته قانون نوشته انتخاب شهردار  باید با رای مخفی باشد  آن هم دلایلی دارد(دقیقه 8 و 40 ثانیه به بعد)چون یک عده ای را می ترسانند و تهدید شون می کنند،چمران ادامه می دهد حتی همین حال با اینکه رای مخفی بوده گفته اگر رای ندید چنین می کنیم و چنان می کنیم آمدند گفتند و من تذکر دادم شما تشریف نداشتید.

هر چند مشخص نیست که منظور چمران از فشار به اعضا برای رای دادن به شورا چه کسی و یا کدام نهاد است اما شنیده ها حاکی از این است که تصمیم بر شهردار شدن نماینده کنونی مردم قم در مجلس در نهاد بالادستی گرفته شده است.

با این وجود طی چند ساعت گذشته برخی منابع به دیده بان ایران خبر داده اند که منتشر شدن فایل 9 دقیقه ای چمران و اظهارات جنجالی او در این جلسه احتمالا باعث خواهد شد که شورای ششم در جلسه روز یکشنبه خود از رای دادن به زاکانی پشیمان شده و رای خود را پس بگیرند.

همه اینها در حالی مطرح می شود که در صورت رای مجدد شورا به زاکانی او در مرحله بعدی احتمالا با مخالفت نمایندگان مجلس یازدهم مواجه خواهد شد. چراکه استعفای او از نمایندگی مجلس و کوچ زاکانی از بهارستان به بهشت مشروط به موافقت نمایندگان انقلابی مجلس است.

مطلب مهمی که با توجه به شرایط کنونی کشور و باد کردن رگ غیرت نمایندگان؛ زاکانی به مقام شهرداری ام القری جهان اسلام نخواهد رسید./ سایت دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر