کد خبر: 114863
A

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: بهره گیری از دیپلماسی نامتقارن، توجه به سیاست خارجه همسایه محور، بهره گیری از دستاوردهای میدانی در حوزه دیپلماسی و نگاه به شرق در برنامه های وزیر پیشنهادی امورخارجه مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ روح‌الله نجابت با اشاره به نشست عصر امروز(25 مردادماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با وزیر پیشنهادی امورخارجه، گفت: حسین امیرعبداللهیان نخستین مهمان اعضای کمیسیون بود که ابتدا به بیان رویکردهای کلی وزارت امورخارجه در دوران مسئولیتش پرداخت و نمایندگان نیز در این راستا نکاتی را مطرح کردند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راهبردهای دیپلماسی در سیاست خارجی تراز انقلاب اسلامی از سوی وزیر پیشنهادی امور خارجه برای نمایندگان تبیین شد، اظهار کرد: در این راستا بهره گیری از دیپلماسی نامتقارن، توجه به سیاست خارجه همسایه محور، بهره گیری از دستاوردهای میدانی در حوزه دیپلماسی، نگاه به شرق، ترسیم فرصت های پیش رو و غیره از جمله مسائلی بود که از سوی امیرعبداللهیان مطرح شد.

وی ادامه داد: وی اعتقاد دارد چهل درصد از برنامه هایش اقتصاد محور است که در قالب برنامه های زمان بندی شده تبیین شده و در این راستا به بخش های کشاورزی، منابع طبیعی، انرژی و غیره توجه شده است.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین وی تاکید کرد ستاد ویژه کرونا در وزارت خارجه تشکیل خواهد شد تا از همه ظرفیت ها برای واردات واکسن، اقلام دارویی و دیگر نیازهای تجیهزات پزشکی بهره گرفته شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر