کد خبر: 115110
A

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چه زمانی قرار است از پیله بسته مدیرانی که بالغ بر ۴۰ سال است ما را فراگرفته‌اند، خارج شویم.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی‌اصغر عنابستانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در موافقت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بیان کرد: امروز بنده نمی‌خواهم از برنامه آقای باغ گلی دفاع کنم، بلکه می‌خواهم از خود ایشان و نسل ایشان که حقیقتا مظلوم واقع شده‌اند دفاع کنم. می‌خواهم از جوانانی دفاع کنم که عده‌ای آنها را خام نامیده‌اند، بنده ۱۵ ساله بودم که دیدم ۲۰ ساله‌ها در شلمچه، خرمشهر و در سایر مناطق جنگی چگونه درخشیدند. مگر آنها سابقه وزارت یا وکالت داشتند؟

وی در ادامه اظهار کرد: مگر همتی‌ها و باکری‌ها غیر از اخلاص در کوله بار خود چه داشتند؟ چه زمانی قرار است از پیله بسته مدیریتی که بالغ بر ۴۰ سال است کشور را در بر گرفته خارج شویم؟ می‌گویند امروز روزهای سختی است و دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم، مگر آن روزها نیز مساله‌ی اصلی کشور جنگ نبود؟ مگر با سپردن جنگ به دست جوانان پیروز نشدیم؟. امروز برای پیروزی در جنگ به روحیه جوانی، شجاعت در تصمیم‌گیری، قدرت و استحکام و به عبارتی دیگر تغییر نیاز داریم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انقلاب را مگر سربازان بی‌نشان به پیروزی نرساندند؟ نسل جوانی که ۴۰ سال به نظاره نشسته است و امیدهایشان مانند بغض در گلویشان شکسته است چه زمانی فرصت پیدا خواهند کرد؟ این جوانان از اصحاب صندلی خون دل خورده‌اند و ژنرال‌های پیر نیز برای حفظ جایگاه خود این جوانان را بی‌تجربه نامیده و دستشان را کوتاه کرده‌اند. چشم امید این جوانان به بازماندگان خیبر است که همچنان تعدادی از آنها در این مجلس حضور دارند.

عنابستانی در پایان تاکید کرد: این مجلس انقلابی بوده و از مجلس انقلابی نیز انتظار می‌رود به جوانانی که حافظ آرمان‌های انقلاب هستند فرصت دهد. ما باید به فردایی آری از ژنرال‌های پرادعا فرصت دهیم. بنده ۱۶ سال قبل در شهرداری مشهد به آقای باغ گلی که دانشجویی جوان بودند فرصت دادم و نتیجه گرفتم. آقای رئیسی نیز در تولیت آستان قدس رضوی به ایشان فرصت داد و نتیجه گرفت امروز نیز نوبت مجلس است. کمیسیون آموزش چطور در ۲۰ دقیقه به این گزارش با این همه مخالفت رسیده است؟. اکنون باید در آغاز گام دوم انقلاب همانطوری که رهبری تاکید داشتند به تشکیل دولت جوان و انقلاب کمک کنیم.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر