کد خبر: 116035
A

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: متاسفانه اجازه دغدغه جریانی و بازسازی تشکیلاتی به جریان اصلاح طلب داده نشد و تنوع سازی به تعویق افتاد و جریان اصلاحات دچار فرسایش تشکیلاتی و درون جریانی شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ «احمد حکیمی پور»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در پاسخ به این سوال که ‌از نظر تشکیلاتی چه خواهند کرد و اینکه آیا می توانند بار دیگر مردم را قانع کنند، اظهار کرد: از این فرصت ها زیاد پیش آمد و قدر آن را ندانستیم و یا ندانستند. تا انتخابات مجلس حدود دو سال وقت هست و فرصت خیلی خوبی است اما اصلاح طلبان متاسفانه در سال 96 یکبار دیگر هم این فرصت را از دست داده اند.

او افزود: اصلاح طلبان اول باید به خودشان برگردند و ببینند که مشکلات درون جریانی چیست؟ اصلاح طلبان یک جریان واقعی در جامعه ایران هستند و پیشه و پیشینه دارند اما متاسفانه اجازه دغدغه جریانی و بازسازی تشکیلاتی به این جریان داده نشد و تنوع سازی به تعویق افتاد و جریان اصلاحات دچار فرسایش تشکیلاتی و درون جریانی شد.

حکیمی پور ادامه داد: من فکر می کنم وقت آن رسیده که جریان اصلاحات دنبال بازنگری جدی باشد و بتواند بازنگری های درون  شبکه را بدون تعارف داشته باشد. این کار باید صورت بگیرد و مشکلات اساسی این جریان اگر گفتمان یا ساختار جریان است مورد بحث قرار بگیرد و همچنین درمورد برخی از تاکتیک ها و رفتارها که جریان را دچار شکاف کرده، باید درباره آنها بحث بشود تا نتیجه بدهد.

او تصریح کرد: البته این بحث قبل از انتخابات ریاست جمهوری شروع شد ولی از نظر من ناقص بود و وقت آن رسیده که جریان اصلاحات تکلیف خود را در بررسی مسائل روشن و شفاف معلوم کند. حتما لازم نیست همه در جریان اصلاحات یک جور فکر کنند ممکن است در داخل این جریان از نظر تاکتیک های اجرایی نظریه های مختلفی باشد. در این صورت مسئله ای نیست اما بخواهیم روی این شکاف ها سرپوش بگذاریم جریان دچار همین ضعف تحلیلی می شود که الان شاهد آن هستیم.

او با اشاره به امکان انسجام تشکیلاتی اظهار کرد: اگر اصلاح طلبان به برطرف کردن ضعف ها برگردند و مسئولان نقد دورن تشکیلاتی را جدی بگیرند امکان پذیر است./ برنا


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر