کد خبر: 116229
A

هرات نیوز به نقل از یک منبع نزدیک به احمد مسعود نوشت: پنجشیر در کنترل نیروهای جبهه ملی مقاومت است.

به گزارش دیده بان ایران، یکی از افراد نزدیک به احمد مسعود درباره آخرین وضعیت پنجشیر  گفت: روز گذشته با عقلانیت فرماندهان، اعضای طالبان وارد این ولایت شدند. در حالی که طالبان که فکر می‌کرد پنجشیر کارش تمام شده، کوه پشت دهانه منفجر شد و طالبان در آنجا گیر کردند و سبب شد از دو طرف محاصره شوند.

یکی از افراد نزدیک به احمد مسعود درباره آخرین وضعیت پنجشیر  گفت: روز گذشته با عقلانیت فرماندهان، اعضای طالبان وارد این ولایت شدند. در حالی که طالبان که فکر می‌کرد پنجشیر کارش تمام شده، کوه پشت دهانه منفجر شد و طالبان در آنجا گیر کردند و سبب شد از دو طرف محاصره شوند.

تا این لحظه پنجشیر در اختیار نیروهای مقاومت بوده و «بغلان» و «اندراب» نیز از کنترل طالبان خارج شده است. جنگ در پنجشیر تمام شده است. مردم به سمت خانه‌های خود در حرکت هستند و منطقه در دست نیروهای مردمی است.

مقاومت ملی افغانستان از طالبان دو چیز می‌خواهد؛ اول، رفتن به سمت یک حکومت موقت یعنی یک شخص بی‌طرف روی کار بیاید و دوم رفتن به سمت انتخاباتی که در آن هر کس کاندیدای خود را داشته باشد.

احمد مسعود کمی دورتر از پنجشیر اما در داخل خاک افغانستان و در نقطه امنی قرار دارد و اگر به صلاح باشد تا ساعات آینده در انظار عمومی سخنرانی می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر