کد خبر: 116411
A

حجت‌الاسلام باقری‌ارومی در خطبه های امروز نماز جمعه با بیان‌اینکه صهیونیست‌‌ها به قدری ضعیف شده‌اند که حتی خبر ندارند در خاکشان چه می‌گذرد چه برسد که بخواهند « ارض موعود » را برای یهودیان جهان محقق کنند، گفت: اسرائیل از زمین و آسمان سوراخ سوراخ شده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام «محمدجواد باقری‌ارومی» در خطبه‌های این هفته آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این بخش با توجه به فرا رسیدن ماه صفر و تسلیت این ماه به عنوان ماه حزن و اندوه اهل بیت(ع) به بیان آداب و اعمال این ماه جهت دفع بلا و نحوست ایام آن پرداخت.

امام جمعه اسالم با اشاره به بیستمین سالگرد حادثه یازدهم سپتامبر و انفجار برج‌های دوقلوی نیویورک آمریکا در یک عملیات تروریستی، ضمن ادای احترام به کشته شدگان بی‌گناه آن حادثه گفت: حادثه یازدهم سپتامبر خودزنی بزرگ آمریکا برای حضور در منطقه غرب آسیا بود.

وی تصریح‌کرد: آمریکا بعد از پایان هشت سال دفاع مقدس، جنگ عراق و کویت موسوم به جنگ خلیج‌فارس بهانه‌ای برای اقدام مستقیم نظامی در منطقه و نا امن کردن آن نداشت با این اقدام ساختگی که منجر به مرگ سه هزار نفر و مجروح شدن بیست و پنج هزار نفر افراد عادی و بی‌گناه شد بهانه‌ای برای حمله نظامی به افغانستان و اقدام مستقیم نظامی در منطقه برای خود ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام باقری‌ارومی با بیان‌اینکه آمریکا که بزرگترین عامل ترور در جهان و حامی بزرگ تروریسم است به بهانه مبارزه با تروریسم وارد افغانستان شد و به مردم دنیا اینگونه القاء کرد که منطقه غرب آسیا محل رشد و پرورش ترویست هاست و آمریکا پرچمدار دموکراسی و آزادی برای مردم این منطقه است، گفت: وضعیت امروز افغانستان و کشورهای منطقه مثل عراق و سوریه حاصل حضور بیست ساله و اشغالگری جنایتکارانه آمریکا در منطقه است.

خطیب نماز جمعه اسالم با اشاره به حوادث امروز افغانستان هرگونه درگیری داخلی و افغان‌کشی را محکوم کرد و افزود: مثلث شوم غربی، عبری و عربی به سرکردگی آمریکا در صدد شعله‌ور کردن آتش جنگ قومی، مذهبی در افغانستان است.

وی با بیان‌اینکه ادامه درگیری‌ها در پنجشیر به نفع هیچ یک از گروه‌های افغان نیست، تصریح‌کرد: باید هر چه سریع‌تر با ایجاد وحدت و وفاق ملی مردم افغانستان خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند.

حجت‌الاسلام باقری‌ارومی اظهارکرد: وارد کردن خسارت‌های فراوان اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی به کشور افغانستان، خروج غیرمسئولانه آمریکا از عراق و عدم پایبندی به تعهدات، جنایت فرودگاه کابل و صدها جنایت دیگر در سال‌های گذشته در منطقه نشان می‌دهد که عامل همه بدبختی‌ها آمریکای جنایتکار است که هیچ‌گاه قابل اعتماد نیست.

امام جمعه اسالم گریختن و رهایی شش زندانی مقاومت فلسطین که در زندان جِلبوع رژیم صهیونیستی اسیر بودند را یک شکست مفتضحانه دیگر برای رژیم صهیونیستی خواند و آن را نتیجه ضعف سیستم امنیتی اشغالگران دانست.

حجت‌الاسلام باقری‌ارومی با بیان‌اینکه صهیونیست‌‌ها به قدری ضعیف شده‌اند که حتی خبر ندارند در خاکشان چه می‌گذرد چه برسد که بخواهند « ارض موعود » را برای یهودیان جهان محقق کنند، گفت: اسرائیل از زمین و آسمان سوراخ سوراخ شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر