کد خبر: 116417
A

فعال سیاسی اصولگرا: دولت آقای رئیسی یک دولت فراجناحی بوده و در تلاش است که از افراد کارآمد فارغ از جناح بندی‌های سیاسی استفاده کند و حتی شاهدیم که دو تن از وزرای دولت آقای روحانی را هم در دولت خود استفاده کرده و از آن‌ها بهره گرفته است. معتقدم که آقای رئیسی نگاهش به دولت یک نگاه فارغ از جناح بندی‌های سیاسی است.

به گزارش دیده بان ایران؛ حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز درباره رویکرد اصلاح طلبان نسبت به دولت رئیسی بیان کرد: این سابقه داشته است که جریانات سیاسی شاهد حضور نامزدی در انتخابات باشند که می‌تواند کارآمدی داشته باشد و حتی اگر متعلق به جریان خودشان نباشد هم از او حمایت کنند.

 

او ادامه داد: این موضوع درباره آقای روحانی هم رخ داد و بخشی از جریان اصولگرا هم از او حمایت کردند. در انتخابات قبل هم این موضوع در میان اصلاح طلبان مطرح شد که اگر نامزد مورد نظر اصلاح طلبان در انتخابات حضور ندارد به سمت آقای رئیسی به عنوان یک گزینه مناسب بروند؛ البته بخشی از اصلاح طلبان تندرو حتی مخالف این بودند که در انتخابات شرکت کنند و انتخابات را تحریم و عملا نوعی نافرمانی مدنی را تبلیغ کردند. با این حال بخشی از افرادی که دغدغه نظام را داشتند در انتخابات شرکت کردند.

کنعانی مقدم افزود: دولت آقای رئیسی یک دولت فراجناحی بوده و در تلاش است که از افراد کارآمد فارغ از جناح بندی‌های سیاسی استفاده کند و حتی شاهدیم که دو تن از وزرای دولت آقای روحانی را هم در دولت خود استفاده کرده و از آن‌ها بهره گرفته است. معتقدم که آقای رئیسی نگاهش به دولت یک نگاه فارغ از جناح بندی‌های سیاسی است.

 

دبیرکل حزب سبز درباره رضایت این قشر از رئیسی بیان کرد: این امر بسته به عملکرد دولت آقای رئیسی دارد و اگر او بتواند به وعده‌هایی که داده عمل کند قطعا شاهد رویش آرای او خواهیم بود، اما اگر نتواند به وعده‌هایش عمل کند ممکن است شاهد ریزش آرا باشیم.

 

وی همچنین در تعریف قشر خاکستری و سهم آن در انتخابات گفت: در کشور ما شاید قشر خاکستری  ۷۰ درصد آرای انتخابات را از آن خود کرده و حدود ۳۰ درصد از آرای جناح‌های سیاسی هستند که عمدتا براساس جناح بندی‌های سیاسی به نامزد‌های انتخاباتی رای می‌دهند و بقیه فارغ از این موضوعات و به سبب اینکه رای را یک تکلیف می‌دانند در صدد هستند تا در بین نامزد‌های انتخاباتی به افراد اصلح رای دهند و متناسب با شعار‌ها و مطالباتی که دارند افراد را انتخاب می‌کنند.

فعال سیاسی اصولگرا در پایان گفت: این‌ها دنبال نظر جریان‌های سیاسی نیستند که بخواهند چشم بسته به دنبال آن بروند بلکه اولویت‌های خود را دنبال می‌کنند؛ این اشخاص امروز طیف وسیعی را داشته و در این انتخابات هم شاهد حضور آن‌ها در انتخابات بودیم./ باشگاه خبرنگاران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر