کد خبر: 116690
A

نماینده مجلس یازدهم در تذکری بیان کرد که استانداران، فرمانداران و بخشداران قبل از اینکه عزل شوند با هزینه بیت‌المال اقدام به خرید هدایایی از قبیل سکه، فرش، تابلو فرش برای خود می‌کنند که نایب رئیس مجلس آن را مصداق تصرف در بیت‌المال دانست و خواست که جلوی آن گرفته شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در تذکری در صحن علنی امروز ۲۳ شهریورماه با آرزوی موفقیت برای کابینه سیزدهم خطاب به رئیسی اظهار داشت: با تشکیل دولت، تغییرات مدیریتی در سراسر کشور در دستگاه‌های اجرایی و دولتی در حال اجرا است به عبارتی بازار نصب و عزل‌ها داغ است؛ اما متاسفانه مشاهده می‌شود مدیران این دستگاه‌ها به ویژه استانداران، فرمانداران و بخشداران قبل از اینکه عزل شوند با هزینه بیت المال اقدام به خرید هدایایی از قبیل سکه، فرش، تابلو فرش و. . کرده و از خود تشکر و قدردانی می‌کنند. 

وی تصریح کرد: این اقدام غیرقابل توجیه در شرایط سخت اقتصادی و در حالی که با کسری بودجه روبرو هستیم قابل پذیرش نیست. لذا از رئیس‌جمهور می‌خواهم در اقدام عاجل و فوری از این اقدام غیرضروری جلوگیری کند.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در واکنش به سخنان زندیان با تصرف در بیت‌المال دانستن این اقدامات، تصریح کرد: اگر کسانی که اکنون مسئولیت دارند هدایایی از بیت‌المال برای خودشان خریداری کنند تصرف در بیت المال محسوب می‌شود و از ذی‌حساب‌ها می‌خواهیم که اجازه ندهند چنین اتفاقی بیفتد.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر