کد خبر: 116707
A

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از اینکه یارانه ۴۵ هزار تومانی پول یک سطل ماست نمی شود از وزیر اقتصاد خواستار اصلاح یارانه ها، افزایش یارانه نیازمندان و قطع یارانه ثروتمندان شد.

به گزارش دیده بان ایران، سید کاظم دلخوش اباتری  در نشست علنی امروز (سه شنبه، 23 شهریورماه ) در نطق میان دستور از تلاش های دولت برای واکسیناسیون و سفر به مناطق محروم تشکر کرد و گفت: یارانه 45 هزار تومانی که از 12 سال گذشته به مردم پرداخت می‌شود پول یک سطل ماست نمی شود تقاضا داریم نسبت به اصلاح یارانه ها و افزایش یارانه محرومان و نیازمندان و قطع یارانه ثروتمندان اقدام شود.

دلخوش با اشاره به حرکات برخی وزرا، یادآور شد: بیشترین رای را نمایندگان این دوره به شما دادند به ویژه احمد وحیدی وزیر کشور که بنده ارادت ویژه به ایشان دارم بنابراین نیاز است در انتخاب استانداران و وزرا در انتخاب معاونان، نمایندگان  مجلس را سرکار نگذارند و اگر بنا است مشورتی بگیرید صادقانه ورود کنید؛ جو گیر مشو تلاش و همت خوب است  آوای خوش سرود وحدت خوب است  در سال جهاد اقتصادی و تولید  همبستگی مجلس و دولت خوب است.

این نماینده مردم در مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: جنابعالی از جنس مجلس هستید و نیاز است به موضوع قیمت مرغ، تخم مرغ و جوجه ریزی ورود و آن را پیگیری کنید؛ ببینید که با شروع کار شما چه بلایی دارد به سر مردم می آید؛ فاصله دوره اول تا دوم 60 روز بود و به 90 روز رسید و از سویی 20 درصد مجوز پروانه را گفتند کمتر تولید کنید و این یعنی فاجعه در بخش ارزاق عمومی و مرغی که باید سر سفره مردم باشد نیاز است بررسی کنید و ببینید این چه توطئه ای است که نسبت به مردم در حال انجام است.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این شرایط و روند، قیمت مرغ سرسام آور افزایش می یابد و تذکر می دهیم که پیگیر این موضوع باشید.

وی خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی و دستگاه های ذیربط، افزود: نیاز است به داد رسوب کانتینر و کالاها در گمرکات، بانکداری اسلامی و طرح جامع مالیاتی برسید و با ورودی جدی مشکلات این حوزه ها را رفع کنید؛ دولتمردان اگر به سفره مردم در شرایط فعلی به صورت مقطعی توجه نکنند آسیب بیشتری متوجه مردم خواهد شد.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر