کد خبر: 117172
A

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم گفت: در شهرهایی که امکان بازگشایی مدارس وجود ندارد قاعدتا باید از شیوه‌های غیر حضوری همچنان برای آموزش استفاده کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ اکبر احمدپور، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: قاعدتا در شرایط کرونایی که قرار داریم اگر در نقطه یا شهری از کشور امکان بازگشایی مدارس و تجمع دانش‌آموزان وجود داشته باشد، باید این امر انجام شود.

او با بیان اینکه روش معمول تعلیم و تربیت باید به زودی اجرایی شود، افزود: یقینا از طریق فضای نمی‌توان نقش اصلی تعلیم و تربیت صورت گیرد چراکه چنین نقش‌هایی با فرصت‌های حضوری معلم و دانش‌آموز امکان پذیر است.

احمدپور ادامه داد: شرایط تعلیم و تربیت در غیاب فرصت‌های حضوری مناسب نخواهد بود. همچنین در شهرهای مناسب باید مدارس حضوری شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: در شهرهایی که امکان بازگشایی مدارس وجود ندارد قاعدتا باید از شیوه‌های غیر حضوری همچنان برای آموزش استفاده کرد.

او با اشاره به اینکه بهتر است هر دو روش آموزشی را به نوعی تلفیق کرد، تصریح کرد: در شرایطی که در بسیاری از نقاط کشور امکانات آموزشی مجازی برای دانش‌آموزان وجود ندارد، باید آموزش و پرورش با استفاده از امکانات خود و در کنار آن نهادهای حمایتی دیگر تجهیزات را تأمین کند.

احمدپور بیان کرد: طی سال تحصیلی که گذشت با توجه به وضعیت بیماری امکاناتی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت اما مناطقی نیز هستند که از امکانات آموزشی برخوردار نیستند و باید این فرصت در اختیار آن‌ها قرار گیرد./ برنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر