کد خبر: 117821
A

عباس عراقچی معاون ظریف در وزارت امور خارجه با حکم کمال خرازی به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی منصوب شد. شورای راهبردی روابط خارجی، شورایی است که در سال ۱۳۸۵ با حکم آیت الله خامنه ای تاسیس و نهاد تنظیم کننده روابط خارجی ایران و زیر مجموعه «دفتر رهبری» محسوب می شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ عباس عراقچی معاون ظریف در وزارت امور خارجه  با حکم کمال خرازی به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی منصوب شد. شورای راهبردی روابط خارجی، شورایی است که در سال ۱۳۸۵ با حکم آیت الله خامنه ای تاسیس و نهاد تنظیم کننده روابط خارجی زیر مجموعه «دفتر رهبری» محسوب می شود.  

شورای راهبردی روابط خارجی یک نهاد حاکمیتی در سیاست خارجی ایران محسوب می شود. مسئولیت شورا تهیهٔ راهبردها و سیاست‌ها و راهکارهای جمهوری اسلامی در سیاست خارجی است.

اعضای شورای عالی روابط خارجی عبارتند از  کمال خرازی، سعید جلیلی، ابراهیم شیبانی، محمدحسین طارمی، سید مهدی مصطفوی اهری  و سردار احمد وحیدی تا پیش از انتصاب عراقچی؛ محمدباقر خرمشاد، مسئولیت دبیر این نهاد را بر عهه داشت. 

دبیرخانه شورا عهده‌دار تکمیل چرخه کارشناسی و تهیه پیش‌نویس مصوبات شورا و نیز پشتیبانی علمی، پژوهشی و خدماتی مناسب از شورا و کمیسیون‌های آن می‌باشد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ خرازی در این حکم از دکتر عراقچی خواسته است «تا نسبت به بازسازی دبیرخانه و توسعه نقش آن در تبیین سیاست‌های نظام و تنویر افکار عمومی جهانیان و تحقق منافع کشورمان» اقدام کند.

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر