کد خبر: 118836
A

نشریه وابسته به معاونت سیاسی سپاه نوشت: ساده‌اندیشی و ناپختگی برخی اعضای جریان اصلاحات در این است که روحانی را در شرایطی دغدغه‌مند امنیت ملی ایران معرفی می‌کنند که در دوره حاکمیت ائتلاف اصلاحات-اعتدال بر کشور، عمیق‌ترین چالش‌های امنیتی (ازجمله در دی‌ماه 1396، آبان‌ماه 1398 و تیرماه 1400) که محصول سوءمدیریت حسن روحانی و یاران او در رأس قوه اجرایی کشور بود، به وقوع پیوسته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ نشریه اخبار داخلی و روزانه سپاه درباره برخی فعالیت های سیاسی حسن روحانی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: رئیس‌جمهور سابق، روحانی که سابقه طولانی در شورای عالی امنیت ملی نیز دارد، به مناسبت سالروز تشکیل این شورا، در توئیتی نوشت: «20 مهر 32 سال پیش، شورای عالی امنیت ملی تأسیس شد. سیاست «بی‌طرفی فعال» در حمله ائتلاف به عراق در سال 69 و خارج کردن ایران از ذیل فصل 7 منشور سازمان ملل در سال 94 از تصمیمات سرنوشت‌ساز این نهاد است. هوشیاری نسبت به تحولات منطقه، جهان و تدبیر شجاعانه برای صلح و امنیت ملی لازمه پیشرفت کشور است».

محمد عطریانفر از اعضای حزب کارگزاران سازندگی در حمایت از روحانی پیشنهاد می‌کند: «آقای روحانی باید از جنبه اثباتی وارد شود؛ دستاوردهای قابل دفاع هشت سال ریاست‌جمهوری خود را به‌عنوان پایلوت، مبنا قرار دهد و به‌تناسب آینده‌نگری و افق 20 ساله آینده و موقعیت ایران در منطقه و جهان، حرف‌های اثباتی بزند». هم‌زمان با عطریانفر، محمد قوچانی، مدیرمسئول روزنامه سازندگی در یادداشتی با اشاره به اظهارنظر توییتری حسن روحانی می‌نویسد: «حسن روحانی پس از دو ماه غیبت خودخواسته و هوشمندانه، به عرصه عمومی بازگشته است؛ نه‌فقط در مقام رئیس‌جمهور سابق که به‌عنوان سیاستمداری که دغدغه‌اش امنیت ملی ایران است! وی بر این نکته تأکید می‌کند که روحانی پس از 8 سال "شیخ‌الرئیس" بودن، به نقش تاریخی خود یعنی "شیخ دیپلمات" بازگشته است. این فعال اصلاح‌طلب سکوت روحانی در دو ماه گذشته را مانع تقسیم‌بندی جناح‌ها به «با برجام» و «بر برجام» دانسته و همه را در راستای حفظ امنیت ملی ایران تحلیل می‌کند».

ساده‌اندیشی و ناپختگی برخی اعضای جریان اصلاحات در این است که روحانی را در شرایطی دغدغه‌مند امنیت ملی ایران معرفی می‌کنند که در دوره حاکمیت ائتلاف اصلاحات-اعتدال بر کشور، عمیق‌ترین چالش‌های امنیتی (ازجمله در دی‌ماه 1396، آبان‌ماه 1398 و تیرماه 1400) که محصول سوءمدیریت حسن روحانی و یاران او در رأس قوه اجرایی کشور بود، به وقوع پیوسته است. طیف اصلاحات در شرایطی پیشنهاد دستاوردسازی به روحانی می‌دهند که تورم بیش از ۴۴ درصد، رشد نقدینگی ۶۸۰ درصدی، سه برابر شدنِ بدهی‌های دولت از سال ۹۴ و وضعیت کسری بودجه ۴۵۰ هزارمیلیاردی ارمغان دولت روحانی برای دولت سیزدهم بوده است. بدون تردید بازسازی چهره ناموفق حسن روحانی از سوی اصلاح‌طلبان، موجب تداوم این سوء مدیریت‌ها در بخش‌های دیگر کشور خواهد شد. توصیه به این طیف که کم از ناکارآمدی دولت به‌اصطلاح تدبیر و امید ضربه نخورده و به دلیل حمایت و همراهی با آن، محصولی جز بی‌اعتمادی اجتماعی به خود در انتخابات‌های اخیر برداشت نکرده است، سخن ماهاتما گاندی، رهبر، سیاستمدار و آزادیخواه هندی است که می‌گوید: «اگر جرئت زدن حرف حق را ندارید، دست‌کم برای آن‌هایی که حرف ناحق می‌زنند، دست نزنید». 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر