کد خبر: 119418
A
دیده بان ایران:

وزیر خارجه ایران گفت: مذاکرات هسته ای را از دو هفته پیش در تهران کلید زدیم؛ امروز دکتر باقری برای تکمیل گفتگوها با انریکه مورا در بروکسل است.

به گزارش دیده بان ایران؛  حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران مدعی شد؛ مذاکرات هسته ای را از دو هفته پیش در تهران کلید زدیم؛ امروز دکتر باقری برای تکمیل گفتگوها با انریکه مورا در بروکسل است.

وی افزود: ما با مورا، دراین باره که زمانیکه وارد مذاکره جدید با چهار بعلاوه یک می شویم، چگونه مذاکره کنیم و چگونه بر مسائل تمرکز کنیم گفتگو می کنیم که اولا همه طرف ها بدون فوت وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن، به تعهدات خود در برجام برگردد.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: ثانیا، برگشتن آنها به برجام آورده ی خیلی مهمی برای ایران نیست؛ همه تحریم های برجامی به طور کامل باید برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما نمی خواهیم از نقطه بن بست مذاکرات وین، وارد گفتگوها شویم؛ ولی در عین حال فرمتی که در وین شکل گرفته را قبول داریم.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: بزوی پس از ارزیابی گفتگوهای دکتر باقری با مورا، درمورد اینکه در چه تاریخی وارد مذاکره با چهار بعلاوه یک بشویم، تصمیم می گیریم اما دیر نخواهد بود و بزودی این اتفاق خواهد افتاد.

منبع: دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر