کد خبر: 120162
A

در هفته های اخیر اسامی متعددی در رسانه‌ها و محافل خبری درباره گزینه نهایی سیدابراهیم رئیسی برای آموزش و پرورش مطرح شده است.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محمدرضا احمدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به زمان احتمالی معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به مجلس برای اخذ رأی اعتماد، گفت: "تاکنون گزینه‌های متعددی برای این پست مطرح شده‌اند که هنوز نهایی نشده است."

او با بیان اینکه هنوز دولت به‌شکل رسمی گزینه‌ای را به مجلس معرفی نکرده است، ادامه داد: "احتمال اینکه رئیس‌جمهور در هفته جاری گزینه پیشنهادی را به مجلس معرفی کند وجود دارد."

در جلسه رای اعتماد به کابینه ابراهیمی رئیسی در مجلس حسبن باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تنها فردی بود که نتوانست آرای لازم برای تصدی این وزارت خانه رای اعتماد کسب نکرد.

حالا پس از گذشته دو ماه از آغاز سال تحصیلی و در گیرودار پایان محدودیت‌های کرونا برای دانش اموزش و احتمال اجباری شدن حضور انها در کلاس های درس دولت باید گزینه تازه‌ای را برای تصدی این وزارتخانه کلیدی معرفی کند.

در هفته های اخیر اسامی متعددی در رسانه‌ها و محافل خبری درباره گزینه نهایی سیدابراهیم رئیسی برای آموزش و پرورش مطرح شده است.

نام‌های زیادی برای این پست مطرح شده است اما مشخص نیست کدام یک شانس بیشتری دارند.

این گزینه‌ها عبارتند از:

علیرضا علی‌احمدی با سابقه دو سال وزارت در دوره احمدی‌نژاد،

محمد مهدی زاهدی با سابقه چهار وزارت و چند دوره نمایندگی مجلس،

احمد حیدری با اینکه بیشتر به عنوان سخنگوی دانشگاه آزاد و معاون پارلمانی این دانشگاه،

حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی،

محمدطیب صحرایی مدیر مجتمع آموزشی امام صادق تهران، میثم نعمتی از مدیران ارشد اسبق انجمن‌های اسلامی، احمد قیومی از مدیران سابق آموزش و پرورش تهران، علی طاهریان مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشمر، سید محمد حسینی موزیر پیشین ارشاد و معاون پارلمانی رییس جمهور، مسعود فیاضی معاون فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس و علیرضا کاظمی سرپرست فعلی وزارتخانه و معاون پرورشی و فرهنگی آن اشاره کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر