کد خبر: 121363
A

وزیر اسبق اطلاعات، گفت: معضلات اقتصادی و اجتماعی ما طراحی دشمن است و تهاجم سنگینی علیه ما آغاز کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در مراسم تجلیل از طلاب جهادی به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: انقلاب می‌خواهد دنیا را تحت پوشش خود و تمدن اسلامی، قرار دهد.

به گزارش دیده بان ایران، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی ۲آذرماه در مراسم تجلیل از طلاب جهادی به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: انقلاب می‌خواهد دنیا را تحت پوشش خود و تمدن اسلامی، قرار دهد.

مصلحی تصریح کرد: یک متفکر انگلیسی می‌گوید اگر شیر خفته تمدن اسلامی بیدار شود، غرب روزگار سختی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار شهید ترور داریم و بعد از دفاع مقدس، تهاجم فرهنگی شدیدی تجربه کردیم و هزینه‌های زیادی دادیم و بعد از تهاجم فرهنگی، تهاجم اجتماعی آغاز شد و معضلات اجتماعی ما طراحی دشمن و مقداری از آن‌هم کم‌کاری ما آخوندهاست.

وزیر اسبق اطلاعات در رابطه با نقش روحانیت در دفاع مقدس، مطرح کرد: ما برای بررسی حضور روحانیت در دفاع مقدس، مقوله جدیدی در رابطه با نقش حوزه علمیه نجف در دفاع مقدس، شروع کردیم.

مصلحی با بیان اینکه حوزه علمیه نجف نقش کلیدی در دفاع مقدس داشت، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، تعدادی از خلبانان عراقی به حوزه علمیه نجف، مراجعه کرده و بیان کردند که به ما می‌گویند شهرها را بمباران کنیم اما تمایلی به این کار نداریم. در حوزه علمیه به آن‌ها گفتند که بمب‌ها را در بیابان بندازید.

وی ادامه داد: این مسئله در نماز جمعه بیان و صدام متوجه شد و آن‌ها را اعدام کرد. ما به دنبال شناسایی این افراد هستیم تا شهید اعلام کنیم و با توجه به نقش حوزه علمیه نجف، به سراغ آن‌ها می‌رویم و از فعالیت‌هایشان می‌پرسیم.

وزیر اسبق اطلاعات با بیان اینکه مقوله ولایت فقیه یک مقوله مدیریتی است خدا آن را طراحی کرده، مطرح کرد: برای اداره جامعه، مردم باید قسط و عدل را در جامعه پیاده کنند و اداره حکومت را خدا بر عهده مردم می‌گذارد. امام هم همین مسیر خدای متعال را طی کرده و در دوران شکل گیری انقلاب، بسیج را تشکیل داد.

مصلحی ادامه داد: ویژگی امام به کارگیری مردم در عرصه‌های مختلف است و حضور روحانیت در عرصه‌های مختلف نقش کلیدی و قابل توجه داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر