کد خبر: 121508
A

. روزنامه تحت مدیریت حجت الاسلام مسیح مهاجری از عملکرد دولت سیزدهم و ناکارآمدی دولت به شدت انتقاد کرده و نوشته است: "حتی متحدان و مدافعان دولت سیزدهم به منتقدان صریح تبدیل شده اند"

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ گرانی های روزافزون و ناکارآمدی مدیران دولت ها در طی سال های اخیر موجب اعتراض رسانه هایی شده که پیشتر به دلیل جایگاه حاکمیتی خود حاضر به موضع گیری های مشخص و مرزبندی با دولت ها نمی شدند.  

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در بررسی عملکرد 100 روزه دولت سیزدهم، رسانه‌های غیردولتی به نقد این عملکردها پرداخته و توصیه‌های دلسوزانه‌ای را به دولتمردان ارائه کردند. وضعیت به گونه‌ایست که اکنون برخی حامیان دولت سیزدهم و نمایندگان همسو نیز با صراحت و شدت از دولت دلخواه خود انتقاد می‌کنند.

پرواضح است که دلیل این انتقادات، فشارهایی است که مردم را خسته کرده و از شدت مشکلات به نمایندگان روی می‌آورند و از آنها می‌خواهند برای وادار کردن دولت به حل این مشکلات، کاری بکنند.

این روزها مردم از اینکه برخلاف وعده‌های دولتمردان، ارزاق عمومی هر روز گران‌تر شده، حقوق‌های نجومی همچنان برقرارند، ارز و سکه و خودرو به روند صعودی خود ادامه می‌دهند و خبری از مهار شدن تورم و جلوگیری از گرانی‌ها نیست، سخت منتقد هستند.

رسانه‌های غیردولتی بر پایه همین مشکلات مردم معتقدند که اولین قدم در موفقیت دولت سیزدهم، دوری از شعارزدگی است زیرا اکنون شرایط به نحوی است که مردم واقعیت‌ها و مشکلات را با گوشت و پوست خود احساس می‌کنند و ارزشی برای شعارهای سرگرم‌کننده قائل نبوده و معتقدند عزت کشور و انقلاب، در گرو واقع‌بینی و راه‌حل‌های مبتنی بر واقعیت‌ها و رعایت منافع ملی، با پیش‌شرط حذف منافع جناحی است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر