کد خبر: 121634
A

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی( PUIC) بر حمایت اعضا از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت الاسلام «مرتضی آقا تهرانی» با اشاره به حضور هیات پارلمانی ایران در نشست اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی( PUIC)  گفت: در این نشست موارد اضطراری پیشنهادی کشورهای عضو بیان شده تا پس از بررسی و هماهنگی، در مجمع عمومی اجلاسیه بین المجالس جهانی (IPU) مطرح و در خصوص آن رای گیری شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست افزود: یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست، مسئله فلسطین و لزوم حمایت پارلمان‌ها از وضعیت فلسطینیان بود که توسط کشور اندونزی مطرح شد. موضوع دیگر لزوم رعایت حقوق انسانی مهاجران و جلوگیری از انتشار اخبار نادرست و غیرواقعی در رسانه ها و فضای مجازی در این جلسه مطرح و بررسی شد

وی با اشاره به حضور کشورهای اسلامی نظیر عراق، عمان، امارات، قطر و ... در نشست اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی، تصریح کرد: رییس جلسه مسئله فلسطین را یکی از موضوعات مهم جهان اسلام دانست که باید همه کشورها به آن حساس باشند. 

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: به رغم وجود جنگ های طولانی مدت در اروپا، مسلمانان هیچگاه با یکدیگر جنگی نداشتند چرا که وجه مشترک قرآن و پیامبر اکرم (ص) میان آن‌ها وجود داشته و همین موضوع باعث افزایش اتحاد میان کشورهای اسلامی می‌شود، البته ما در ایران اتحاد میان کشورهای اسلامی را همیشه دنبال کرده و برای افزایش گفت و گو میان مذاهب تلاش بسیاری کردیم.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر