کد خبر: 122381
A

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: روح حاکم بر نظام آموزشی ما، باید روح اسلامی باشد و هیچ نشانه‌ای از فرهنگ غرب در آن وجود نداشته باشد و ما نسبت به پاکسازی آن مسئول هستیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ آیت الله مکارم شیرازی در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت ارتباط حوزه‌های علمیه با نظام آموزشی کشور اظهار داشت: ارتباط آموزش و پرورش و دانشگاه با حوزه علمیه از قدیم مرسوم بوده و بوعلی سینا، شیخ بهایی و شیخ طوسی در کنار هم پرورش یافته‌اند.

وی افزود‌: روح حاکم بر نظام آموزشی ما، باید روح اسلامی باشد و هیچ نشانه‌ای از فرهنگ غرب در آن وجود نداشته باشد و ما نسبت به پاکسازی آن مسئول هستیم.

 

وی با اشاره به نقش گستردۀ علمای شیعه در گسترش علوم اسلامی تصریح کرد: برخی چنین تصور می‌کردند که علمای شیعه نقش چندانی در گسترش علوم خصوصا علوم اسلامی نداشتند، اما ما با برگزاری کنگرۀ «نقش شیعه در گسترش علوم اسلامی» ثابت کردیم که شیعه در تمام علوم از جمله فقه، اصول، کلام و حتی طب، نجوم، معماری و ... پیشتاز بوده و نقش مؤثری داشته است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود‌: باید دستاورد‌های علمای بزرگ شیعه در کتب درسی دانش‌آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود تا آن‌ها نسبت به مواریث مهم پیشینیان خود و سابقۀ عظیم علمی آگاه شو‌ند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ایجاد تحول در آموزش و پرورش را یک ضرورت دانست و ادامه دادد: سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش‌آموزان را هدف قرار داده که لازم است نسبت به اجرای این گونه سند‌ها و جایگزینی فرهنگ غربی هوشیار بود./ تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر