کد خبر: 122643
A

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: غربی‌ها به این نتیجه رسیده اند که در حوزه نظامی و امنیتی نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و روش‌های ضربه زدنشان نیز متفاوت با گذشته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ فرمانده نیروی هوافضای سپاه: غربی‌ها به این نتیجه رسیده اند که در حوزه نظامی و امنیتی نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و روش‌های ضربه زدنشان نیز متفاوت با گذشته است.

سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جمع فرماندهان، مدیران، اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام با بیان اینکه بسیاری از مناسبت‌های تقویمی قبل و بعد از انقلاب ریشه در جنایت‌های استکبار جهانی به ویژه آمریکا دارد، گفت: با نگاهی به وقایع قبل انقلاب مانند کودتای ۲۸ مرداد و ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ متوجه می‌شوید که دشمنی آمریکایی‌ها به دوران بعد از انقلاب مربوط نمی‌شود، بلکه موضع آن‌ها قبل از انقلاب هم با ما خصمانه بود.

وی از منطقه غرب آسیا به عنوان قلب جهان نام برد و افزود: ذخایر و ثروت‌های مادی بسیار و نخبگان علمی برجسته در این منطقه است و از این رو دشمنان طماع میخواهند در این منطقه، سلطه داشته باشند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه آمریکایی‌ها در گذشته با به راه انداختن جنگ، دنبال برده داری بودند، گفت: امروز برده داری و جنگ آن‌ها نوین شده است و به انسان‌ها اجازه می‌دهند در مسیر ریل گذاری اهداف و خواسته‌های استعماری آنان حرکت کنند.

وی افزود: این جنگ در قالب جنگ فرقه‌ای از داخل کشور‌های منطقه خاور میانه و بخشی از قاره آفریقا به راه افتاده و با طراحی این گونه جنگ‌ها توسط اندیشکده‌های غربی و سازمان‌های جاسوسی انگلیس، آمریکا، اسرائیل و فرانسه و تشکیل گرو‌های تکفیری مثل داعش، جنگ را با هزینه برخی کشور‌های منطقه اداره می‌کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه تصریح کرد: غربی‌ها به این نتیجه رسیده اند که در حوزه نظامی و امنیتی نمی‌توانند هیچ غلطی بکنند و روش‌های ضربه زدنشان نیز متفاوت با گذشته است. آن‌ها به دنبال القای این تفکر هستند که حاکمیت دینی، نمی‌تواند پاسخگوی نیاز مردم باشد و کشور را اداره کند؛ لذا به دنبال تفرقه افکنی در جامعه و ناامیدسازی و جذب نخبگان هستند تا طرح‌های خود را پیاده سازی کنند.

وی بهترین راه مدیریت حال حاضر در کشور را جلوگیری از قاچاق کالا و اتلاف منابع کشور دانست و تصریح کرد: به نظر من موثرترین کاری که دولت در برهه کنونی می‌تواند انجام دهد "راه اندازی نهضت مقابله با اتلاف منابع" است و با تشکیل کارگروه‌های تحقیقاتی زبده، ۴۰ تا ۵۰ درصد منابع، ظرف چند سال برمی گردد تا مورد استفاده بهینه قرار گیرد.

سردار حاجی زاده تاکید کرد: ایران اسلامی با زیرساخت‌های عظیمی که دارد، می‌تواند ثروتمندترین کشور دنیا شود؛ با الگوسازی مناسب و به فرموده مقام معظم رهبری ارائه روش‌های میان بر، می‌توانیم به همه ثابت کنیم که مدیریت دینی و انقلابی نه تنها پاسخگوی نیاز مردم است، بلکه می‌تواند به عنوان نمونه‌ای مناسب برای دیگر کشور‌ها باشد. کما اینکه پیشرفت‌های ما در برخی حوزه ها، مثل موضوع موشکی و ساخت پهپاد، مرهون همین روش است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان به حل مشکلات کشور با ابتکار عمل به همراه راهبرد‌های هدف محور اشاره کرد و گفت: ما به فناوری‌های خوبی رسیده ایم و تشکل‌های دانشجویی باید هر کدام یک موضوعی را دنبال کنند و کمک فکری مناسبی به مسئولان کشور نمایند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر محمد رضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام نیز در این مراسم مجموعه هوافضا را نماد قدرت و افتخار جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر مجاهدت‌ها و رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رزمندگان جبهه مقاومت، پشتیبانی‌ها و حمایت‌های فناورانه مجموعه هوافضا در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت، بر کسی پوشیده نیست و قدرت بازدارندگی امروز ایران اسلامی باعث شده که دشمنان ما جرات تعرض به کشورمان را نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در طول بیش از ۴ دهه عمر انقلاب، به هرجا که می‌نگریم، نقش دانشگاهها، در پیشبرد اهداف و اقتدار کشور، در حوزه علم و فن آوری را می‌بینیم، افزود: دانشگاهها، حوزه‌های علمیه، مراکز تحقیقاتی، اساتید و دانشجویان باید نقش خود را در تمدن سازی، مشخص کرده و کار تحقیقاتی مفصلی را انجام دهند. البته در این خصوص دانشگاه جامع، به فضل الهی، کار تحقیقاتی را انجام داده و بُرش برنامه پنج ساله این را هم در مرحله اول اجرایی کردیم که بحمدالله دستاورد‌های خوبی هم به دنبال داشته و گزارش آن توسط فرمانده محترم کل سپاه محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) رسیده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر