کد خبر: 127972
A
اختصاصی دیده‌بان ایران:

یک فعال رسانه ای در اینستاگرامش اقدام به انتشار نامه سازمان سنجش و اجازه این سازمان به دانشگاه علوم پزشکی استان، برای تغییر رشته فرزند یک نماینده مجلس از دامپزشکی به پزشکی نمود. پیرو این افشاگری، ویسکرمی نماینده خرم آباد و چگنی، به خبرنگار دیده‌بان ایران، توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه می خوانید.

مهرداد ویس کرمی، دبیر کمیسیون ویژه طرح صیانت در گفت وگو با خبرنگار دیده‌بان ایران، و در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر انتقال و تغییر رشته پسرش گفت: سال 92 یک قانونی مبنی بر تغییر رشته فرزندان هیئت علمی به دانشگاه‌های دیگر تصویب شد. اولاً رشته اولیه پسر بنده پزشکی مازاد بوده ما بعد از چند روز از شروع کلاس‌های رضا متوجه شدیم که این قانون وجود دارد؛ بنابراین رشته او را به «پزشکی» تغییر دادیم! این تغییر رشته سال 96 یعنی دو سال قبل از نمایندگی بنده اتفاق افتاد و آن‌موقع اصلاً نفوذی نداشتم تا بیایم اینگونه به نفع پسر خودم کاری انجام دهم! مگر فقط پسر من تغییر رشته داده است؟ تقریبا بیشتر فرزندان دوستان هیئت علمی این کار را کرده‌ و همین الان هم انجام می‌دهند! شاید این کار بنده عادلانه نباشد اما خداروشکر ما کار غیرقانونی نکردیم و خدا را شاکرم که به لحاظ اجتماعی هیچ کار غیرقانونی‌ای انجام ندادم هر کاری هم کردم در چارچوب قانون بوده است.

وی اضافه کرد: در کل 50 سال عمرم هیچ کار غیرقانونی‌ای را نمی‌توانید از من پیدا کنید. خطاب به کسانی‌که منتقد تغییر رشته پسر بنده هستند می‌گویم الان که قضیه رسانه‌ای شده بروند شکایت کنند ببینم می‌توانند قانونی کاری کنند! بی قانونی که ما از آن صحبت می‌کنیم همین شایعاتی است که علیه ما منتشر می‌شود. شما ببیند این شفافیت که برخی می‌خواهند تصویب کنند تا چه اندازه می‌تواند تاوان داشته باشد! شما می‌گویید نمایندگان باید در آرا خود شفافیت داشته باشند اما ببینید تا چه اندازه به یک توییت بنده حمله شده است! فکر کنید که یک نماینده هر روز بخواهد رای‌های خود را در خصوص همه مسائل مثل معلمان، بازنشستگان و سایر موارد به مردم اعلام کند چه توهین و تهمت‌هایی که به این نماینده نمی‌زنند! با این اوصاف نه تنها مجلس یازدهم بلکه هیچ مجلسی این شفافیت آرا را تصویب نکند زیرا نمایندگان تن به این قضیه نمی‌دهند.

گفتنی است یاسر خورشیدوند روزنامه نگار لرستانی با انتشار این نامه در در اینستاگرامش نوشت: { فرزند مهرداد ویسکرمی، نماینده خرم آباد با نامه رییس سازمان سنجش توانسته از رشته دامپزشکی به پزشکی تغییر رشته دهد.}

 

 

 

منبع: دیده‌بان- نازیلا معروفیان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر